Левски надигра тотално, но победи само с 1:0 Пирин Благоевград в мач от 5-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение в срещата вкара Роналдо в 70-ата минута, а "сините" пропуснаха още над половин дузина отлични възможности за гол.

Станимир Стоилов направи някои ротации в своя състав, като пусна от първата минута цели шестима футболисти, родени през 21-ви век. Титуляри бяха Пламен Андреев (роден 2004 г.), Патрик-Габриел Галчев (2001), Хосе Кордоба (2001), Филип Кръстев (2001), Роналдо (2000) и Марин Петков (2003). Друг от стартиралите - Андриан Краев, е роден през 1999 година. Най-възрастни в единадесеторката бяха Цунами и Ноа Сонко Сундберг, които са на по 26 години.

Антон Узунов
90 снимки

Сред резервите бяха роденият през 2005 година Асен Митков, който се появи в игра в продължението на мача, както и 20-годишният Нейтън Олдър.

На фона на тези факти доминацията на Левски над Пирин беше впечатляваща. Отборът на Мъри отправи общо 24 удара към вратата на Янко Георгиев, а освен това изпълни 14 корнера. Владеенето на топката беше в съотношение 69% срещу 31%.