Левски победи с 2:1 изпадналия във Втора лига Витоша Бистрица на помощния терен на ст. "Георги Аспарухов". Головете за "сините" вкараха 16-годишният Марин Петков (22) и Найджъл Робърта (50) от фаул. Алекс Терзийски се разписа за гостите в 85-ата минута.
Двубоят започна с натиск на "сините", които пропуснаха да поведат още в 12-ата минута. Хубав пас на Здравко Димитров бе овладян добре от Робърта, който напредна в наказателното поле и върна към връхлитащия Мартин Петков, но младокът от два метра не уцели вратата.

3 минути по-късно Марин Петков пусна дълъг пас към Мартин Петков на десния фланг, който без забавяне центрира, но ударът на Робърта с глава излезе в аут. Паулиньо опита шут от дистанция в 20-ата минута, но топката мина покрай вратата.

Продължителна атака на "сините" в 22-ата минута затрудни тима от Бистрица и в крайна сметка топката стигна до забравения в наказателното поле Марин Петков, който майсторски я насочи в мрежата за 1:0. Юношата на Левски ще навърши 17 години през октомври.

Витоша стигна до първото си положение в 27-ата минута, когато Христо Иванов бе оставен непокрит в наказателното поле, но слабият му удар не затрудни Ники Михайлов.

Втората част започна с атака на гостите по дясното крило, завършила с безобидно центриране право в ръцете на стража на Левски.

В 49-ата минута Каргас се свлече на тревата, но реферът даде авантаж и последва бърза контраатака, при която Паулиньо бе съборен в половината на Витоша, но топката отиде в Робърта, който брутално беше подсечен пред наказателното поле и най-накрая прозвуча свирката на Георги Николов за фаул. Зад топката застана Найджъл Робърта и със засилка в стил "Кристиано Роналдо" прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата на бистричани в 50-ата минута.

След втория гол двамата треньори започнха със смените и това накъса играта. Зачестиха и грешните подавания, а положения пред вратите почти липсваха. Половин час преди края неофициален дебют за Левски направи стражът Иван Андонов, а преди да напусне терена Михайлов сложи капитанската лента на ръката на Старокин.

В 80-ата минута резервата на Левски Галчев се пребори за топката, напредна и отправи далечен шут, който мина покрай вратата на Диян Вълков. Това активизира домакините и последваха няколко добри слизания по двете крила, но защитата на съперника се справи с центриранията.

Пет минути преди края "сините" подцениха една атака на Витоша отляво, топката бе прехвърлена надясно към Алекс Терзийски, който бе забравен от играещия като ляв бек Здравко Димитров. Резервата на гостите бе улеснен и от пасивната игра на стража Андонов и с лекота прати топката във вратата на Левски.

Още в следавщата минута Найджъл Робърта направи пропуска на мача, след като уцели напречната греда от вратарското поле.

ЛЕВСКИ - ВИТОША 2:1

1:0 Марин Петков 22
2:0 Найджъл Робърта 50
2:1 Алекс Терзийски 85

ЛЕВСКИ: 13. Николай Михайлов-капитан, 6. Ивайло Найденов, 19. Йоанис Каргас, 66. Орлин Старокин, 11. Здравко Димитров, 77. Илия Юруков, 88. Марин Петков, 79. Мартин Петков, 7. Паулиньо, 40. Стайн Спиерингс, 17. Найджъл Робърта

Треньор Георги Тодоров

Резерви: 2. Иван Андонов (В), 18. Насиру Мохамед, 45. Илия Димитров, 22. Патрик-Габриел Галчев, 93. Атанас Кабов, 23. Илиян Йовчев, 21. Стоянов, 71. Богдан Костов, 14. Даниел Начев, 24. Димитър Андонов

ВИТОША БИСТРИЦА: 12. Николай Кръстев, 5. Венцислав Бонев, 24. Георги Александров, 14. Четин Садула, 22. Богомил Дяков, 20. Янко Сандански, 11. Даниел Кутев, 18. Деян Христов, 88. Георги Бабалиев, 96. Христо Иванов, 17. Здравко Панев

Треньор Асен Букарев

Резерви: 33. Диян Вълков, 4. Кристиян Узунов, 8. Васил Първанов, 66. Алекс Терзийски, 99. Алексей Георгиев, 23. Емил Гъргоров, 16. Теодор Костадинов, 6. Ивайло Иванов