Лудогорец победи  Монтана с 3:1 на "Огоста" в последен двубой от неделната програма от 10-ия кръг на efbet Лига. Тони Тасев даде ранен аванс за домакините още във 2-ата минута, но разградчани бързо изравниха чрез Ихинио Марин. В началото на второто полувреме резервата Елвис Ману направи пълен обрат, а в самия край на срещата Доминик Янков отблеяза трети гол във вратата на Благой Макенджиев, с което сложи точка на спора. По този начин Станислав Генчев стартира с победа при повторния си дебют начело на "орлите".

Антон Узунов
59 снимки

Разградчани стартираха агресивно и още впървата си атака създадоха опасност пред вратата на Благой Макенджиев. Антон Недялков с дълго подаване намери Бернард Текпетей по десния фланг. Крилото центрира в наказателното поле, но Ихинио Марин остана зад топката и не успя да засече.

Още във 2-ата минута домакините откриха резултата. Билал Бари получи на границата на наказателното поле и подаде към Тони Тасев. Крилото първо се засуети, но след това нагласи топката на левия си крак и стреля през краката на Жорджан Икоко и топката влетя в мрежата зад Владислав Стоянов.

Домакините имаха отлична възможност да удвоят преднината си четири по-късно. Тони Тасев бе изведен по левия фланг. Крилото напредна, но изстрелът му бе слаб и Владислав Стоянов улови.

Последваха минути на масиран натиск от страна на Лудогорец. В 11-ата минута "орлите" възстановиха равенството. Каули Оливейра центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Ихинио Марин на близката глава с глава реализира в горния десен ъгъл.

В 13-ата минута Бернард Текпетей проби по десния фланг, след което смени посоката и навлезе навътре. Крилото отправи удар, но топката срещна крака на защитник в синьо и Благой Макенджиев улови.

Лудогорец контролираше действията на терена, но домакините изчакваха удобен момент, за да атакува на контраатака. При една от тях Николай Минков проби по десния фланг и стреля от дистанция, но Владислав Стоянов решително боксира.

В 17-ата минута Станислав Генчев научи лошата новина, че трябва да змаени принудително голмайстора Ихинио Марин. Испанецът контузи тежко глезена си при единоборство с Раян Сенхаджи и бе изнесен на носилка от терена.

В 23-ата минута Абел Анисе имаше отлична възможност да направи пълен обрат, но изстрелът му от дистанция бе отразен от Благой Макенджиев.

Двата тима продължиха да действат на бързи обороти и в 32-ата минута Бернард Текпетей получи в наказателното поле от Жордан Икоко. Крилото стреля в десния ъгъл, но стражът на Монтана отново се намеси решително.

Две по-късно Монтана получи добра възможност от фаул, за да застраши Владислав Стоянов, но изстрелът на Тони Тасев премина над вратата.

В 38-ата минута след два последвателни ъглови удара Лудогорец можеше да реализира второ попадение във вратата на Лудогорец. Каули Оливейра на два пъти центрира на близката греда, където първо Абел Анисе стреля с глава, а след това направи и Светослав Дяков, но вратарят на домакините се намеси решително.

До края на полувремето разградчани упражниха натиск, но при една добра възможност Каули Оливейра не намери целта и изпрати топката в аут.

В началото на второто полувреме Лудогорец направи пълен обрат. Абел Анисе налвезе в наказателното поле и центрира на далечната греда, първо Благой Макенджиев не се намеси решително, след което непокрития Елвис Ману реализира.

Веднага след попадението Тони Тасев можеше набързо да възстанови равенството, но изстрелът му от дистанция бе отразен с вещина от Владислав Стоянов.

В следващите минути домакините на няколко пъти застрашиха вратата на Лудогорец, но Билал Бари и Николай Цветков не успяха да намерят целта.

Постепенно темпото на игра спадна и двата тима заформиха битка под проливния дъжда на "Огоста". В тези минути домакините имаха възможност да създадат опасност пред вратата на разградчани след статични положения, но отбраната пред Владислав Стоянов се справи.

В 87-ата минута Лудогорец реализира трето попадение във вратата на Благой Макенджиев. Разградчани организираха бърза атака чрез Доминик Янков. Халфът подаде към Бернард Текпетей отляво. Крилото задържа и великолепно изведе българския национал в наказателното поле, където младокът хладнокръвно прокара топката през краката на вратаря на домакините.

Дълбоко в добавеното време Владислав Стоянов се намеси решително с крак след изстрел отблизо на Стефан Каменов.

В заключителните секунди на мача Жордан Икоко нахлу в наказателното поле и подаде към Алекс Сантана в малкия пеналт, но бразилецът направи непростим пропуск, стреляйки над вратата. Това бе и последното действие на "Огоста".

МОНТАНА - ЛУДОГОРЕЦ 1:3