ЦСКА не спечели и третата си контрола в испанския курорт Марбея, завършвайки 0:0 с корейския шампион Чонбук Моторс. Преди това "червените" загубиха от японския Шонан Белмаре с 0:1 и от германския Нюрнберг с 0:5. В първата си контрола за годината столичани победиха казахстанския Каспий с 4:0. Единственото по-сериозно положение за "армейците" дойде в началото на срещата, но Евандро от отлично положение стреля над вратата.

Треньорът на Милош Крушчич заложи под рамката на Густаво Бусато. Защитата пред него изглежда по следния начин: отдясно Иван Турицов, Раул Албентоса, Петър Занев и Жеферсон. Малко пред карето в отбрана са позиционирани Валентин Антов и Жанио Бикел. По крилата в този мач атакуват Едвин Джеси и Евандро. На върха на атаката стартира Томи Юрич, а малко зад австралиеца е Денис Давидов.

Поради леки контузии старши треньорът Милош Крушчич е дал почивка на Кристиян Малинов и Тиаго Родригес, а Али Соу няма да вземе участие в срещата заради лични ангажименти. Утре гамбиецът отново ще се присъедини към тима и ще продължи подготовката си с ЦСКА за пролетния полусезон.

Още в 3-ата минута Денис Давидов открадна топката в центъра и организира бърза контраатака. "Червените" размениха подавания в наказателното поле чрез Томи Юрич и Евандро. Последният пас бе дело на Давидов, който изведе на чиста стрелкова позиция бразилеца, но последвалият изстрел на нападателя бе над напречната греда. Първи отличен шанс за "армейците".

След това и двата отбора си разменяха предимството на терена. В 7-ата минута Евандро се сблъска с противников играч и се наложи лекарският екип на "червените" да прегледа ситуацията с бразилеца. Добрата новина за Милош Крушчич е, че няма да се наложи принудителна смяна.

ЦСКА опита с многоходови атаки да превземе вратата на корейския шампион. От своя страна Чонбук бе изтеглен по-назад и на няколко пъти притесни защитата на "червените" след ъглови удари, но хората пред Густаво Бусато се справиха и до положения пред бразилеца не се стигна.

В 18-ата минута този път Евандро открадна топката в полето на ЦСКА и организира бърза контра. Бразилецът размени подавания с Денис Давидов, но след това нападателят не успя да овладее добре и отбраната на Чонбук се справи.

В средата на първото полувреме корейците имаха леко териториално предимство, но до удари към вратата на Густаво Бусато не се стигна. В 26-ата минута Иван Турицов блокира изстрел на Сун Ли и топката излезе в ъглов удар.

В 33-ата минута Томи Юрич опита с далечен удар да преодолее Лий, но изстрелът му бе много неточен. Као цяло до момента австралиецът остава много изолиран от играта.

Десет по-късно Лий стреля от дистанция в ръцете на Густаво Бусато. Това бе и първият точен истрел в мача. Веднага след това Джеси проби отдясно, навлезе в наказателното поле и стреля покрай десния страничен стълб.

В самия край на първата част Денис Давидов пробва да пробие през центъра и бе фаулиран на границата на наказателното поле. Томи Юрич застана зад топката, но стреля много неточно и това бе всичко за първите 45 минути.

На почивката треньорът на "червените" Милош Крушчич направи само една промяна. Мястото си на терена отстъпи незабележимия през първата част Едвин Джеси, а на негово място се появи Вив Соломон-Отабор.

В първите минути на второто полувреме действията на терена не се промениха и Чонбук продължи да действа по-активно. От своя страна "армейците" не предприемаха атакуващи акции. В 54-ата минута Ким стреля от границата на наказателното поле в ръцете на Густаво Бусато.

Малко по-късно Милош Крушчич потърси промяна с включванетпо на Рубен Пинто за сметка на Денис Давидов. В 59-ата минута ЦСКА получи отново фаул на границата на наказателното поле след фаул срещи Томи Юрич. Жеферсон центрира остро, но Евандро не успя да продължи с глава към вратата на Лий.

Присъствието на Рубен Пинто веднага се усети и "червените" заиграха по-активно в предни позиции. В 61-ата минута Евандро стреля опасно от дистанция, принуждавайки стражът на корейците да изчиства в ъглов удар.

В 66-ата минута Юнг стреля опасно от фаул, като топката премина на сантиметри над напречната греда. Постепенно темпото на игра спадна и двата отбора заложиха на постепенни атаки, като не се виждаше как действията може да се изострят. Милош Крушчич вкара в игра и втори нападател в лицето на Тонислав Йорданов на мястото на дефанзивния Валентин Антов, като заигра с двама в атака.

Десет минути по-късно резервата Черниаускас боксира решително след плътен изстрел на играч на Чонбук от границата на наказателното поле. Веднага след това удар на Вив Соломон-Отабор бе блокиран от защитник в зелено.

В 82-ата минута в игра влезе и дошлият от Дунав Ахмед Ахмедов. Нападателят се появи на мястото на много разочаровалия Томи Юрич и схемата на "армейците" не се промени.

ЦСКА Чонбук

източник: cska.bg

До края на мача не се стигна до голови положения пред една от двете врати и "армейците" не успяха да спечелят и третата си контрола в Марбея.

Следващата проверка на ЦСКА в Марбея ще бъде срещу чешкия Виктория Пилзен на 31 януари, петък.

ЦСКА - ЧОНБУК МОТОРС 0:0

СЪСТАВИТЕ:

ЦСКА: Густаво Бусато (76 - Витаутас Черниаускас), Иван Турицов, Раул Албентоса (87 - Пламен Гълъбов), Петър Занев, Жеферсон, Валентин Антов (76 - ТОнислав Йорданов), Жанио Бикел, Едвин Джеси (46 - Вив Соломон-Отабор), Денис Давидов (58 - Рубен Пинто), Евандро (69 - Греъм Кери), Томи Юрич (82 - Ахмед Ахмедов)

Чонбук: Лий, Йонг, Хонг, Ким, Жин Су, Сон, Юнг, Б. Ким, С. Лий, Донгоок, Велдвайк