Отборът на Черно море победи Монтана с 3:0 във втория неделен мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Васил Панайотов откри резултата за "моряците", а десетина минути по-късно Курьор отбеляза страхотно попадение и удвои аванса на домакините. През втората част отново Курьор оформи класическия резултат за варненци.

LAP.bg
24 снимки

Първият четвърт час игра на стадион "Тича" премина под знака на скуката. И двата отбора изчакваха удобен момент за атака и опасни ситуации липсваха.

Малко по-късно Тони Тасев адресира добър пас към Николай Минков, но Цветомир Панов се намеси самоотвержено и опази вратата на своя отбор.

След половин час игра настроението в играта на двата отбора се покачи и опасните положения заваляха. В 28-ата минута Леандро Андраде центрира, Васил Панайотов засече с глава и с технично изпълнение даде аванс на домакините.

Варненци се разиграха и малко по-късно Даниел Димов успя да засече центриране на Илиан Илиев-младши, но Благой Макенджиев отрази. Последвалата ключова намеса на Александър Башлиев в последния момент опази вратата на гостите от втори съкрушителен удар.

Монтана пропусна да отговори светкавично, след като Тони Тасев не се справи с удар си от близка дистанция и изпрати топката в тялото на Цветомир Панов.

Само минута по-късно "моряците" вече водеха с две попадения. С чудесен изстрел от границата на наказателното поле Матиас Курьор не остави никакви шансове на Благой Макенджиев и реализира за 2:0.

След час игра Билал Бари профука перфектна възможност да намали изоставането на своя тим. Мароканецът стреля към вратата на "моряците", но ударът му прелетя встрани от лявата греда на Дюлгеров.

В 70-ата минута Исмаил Иса бе изведен от Матиас Курьор, но българският национал стреля над напречната греда.

Пет минути по-късно резултатът вече бе класически за варненци. Домакините организираха скоростна атака, която завърши с ново попадение за Курьор - негово десето от началото на кампанията.

В края на мача Матиас Курьор можеше да оформи своя хеттрик, след като засече добро подаване на Илиан Илиев-младши, но ударът му остана извън очертанията на вратата.

Така Черно море събра 11 точки и зае 10-о място, а Монтана слезе на долната позиция и има същия актив.

Черно море - Монтана  КР 3:0
1:0 Васил Панайотов 28'
2:0 Матиас Курьор 37'
3:0 Матиас Курьор 75'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов (к), 33. Мирослав Енчев, 2. Цветомир Панов, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 15. Леандро Андраде, 70. Стефан Велев, 19. Матиас Курьор, 9. Исмаил Иса

Треньор: Илиан Илиев

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов (к), 2. Валери Христов, 33. Стефан Цонков, 6. Янко Ангелов, 20. Димитър Илиев, 8. Тони Тасев, 9. БИлал Бари, 21. Борислав Балджийски, 11. Николай Минков

Треньор: Никола Спасов