Царско село шокира Лудогорец с гол дълбоко в добавеното време за 1:1 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Ихинио Марин (28-дузпа) се разписа за домакините, Лъчезар Балтанов (90+4) отбеляза попадението за "царете". Клаудиу Кешеру направи пропуск от бялата точка в 83-ата минута. Така шампионите пропуснаха шанса да се качат на върха във временното класиране, където лидер е Локомотив Пд.
Двубоят започна доста спокойно от страна и на двата отбора. Едва в 5-ата минута Божидар Васев отдясно центрира опасно в наказателното поле на домакините, но Георги Терзиев изби с глава.

Постепенно футболистите на Лудогорец установиха превес във владеенето на топката и логично стигнаха до първите си възможности за гол. В 11-ата минута Елвис Ману от пряк свободен удар шутира в стената на гостите, а секунди по-късно Бернард Текпетей с чудесна индивидуална акция си освободи позиция за стрелба, но ударът му мина встрани от вратата на Царско село.

В 28-ата минута домакините поведоха, след като получиха подарък от Бандаловски. Защитникът на Царско село игра нескопосано в своето наказателно поле и вместо с глава, удари топката с ръка без да е притесняван от съперник. Реферът Георги Николов не се поколеба да отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Ихинио Марин.

В последните пет минути на първото полувреме и пред двата отбора се откриха добри възможности за гол. Най-напред левият бек на Царско село Ивайло Марков центрира в наказателното поле, където Панайотис Лука се измъкна от бранителите и стреля с глава, но топката мина над вратата.

Секунди по-късно страхотна намеса на Джони Пласид попречи на Лудогорец да отбележи второ попадение. Стражът на гостите отрази удар на Каули Оливейра, а след това поправи неубедителната си изява, избивайки с крак добавката на Ихинио Марин.

Дебют за Лудогорец в 55-ата минута направи Кирил Десподов, който замени един от най-активните до момента Бернард Текпетей. Националът се включи с огромно желание и на няколко пъти притесни сериозно бранителите на гостите.

Домакините продължиха да атакуват, но или пропускаха с лека ръка, или вратаря Джони Пласид се намесваше майсторски. Кешеру, Каули Оливейра и Елвис Ману не успяха да затворят мача. Резервата Стефан Христов пък пропиля най-чистото положение за гостите след почивката.

В 83-ата минута Кирил Десподов счупи кръста на Ивайло Марков и той го фаулира в наказателното поле. С изпълнението на дузпата се нагърби Клаудиу Кешеру, но ударът му профуча високо над вратата.

И когато всички чакаха последния съдийски сигнал, Ивайло Марков центрира отляво, Оливие Вердон позволи топката да мине над главата му и дебнещият Балтанов отблизо шокира домакините.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦАРСКО СЕЛО 1:1

1:0 Ихинио Марин (28-дузпа)
1:1 Лъчезар Балтанов (90+4)

ЛУДОГОРЕЦ: 23. Пламен Илиев, 22. Джордан Икоко, 5. Георги Терзиев, 30. Козмин Моци, 24. Оливие Вердон, 18. Светослав Дяков-капитан,  7. Алекс Сантана, 37. Бернард Текпетей, 95. Каули Соуса, 10. Елвис Ману, 9. Ихинио Марин
Старши треньор: Павел Върба

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 17. Реян  Даскалов-капитан, 93. Иван  Бандаловски, 22. Луис Педро, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 11. Андерсон Кордейро, 10. Борис Галчев, 14. Божидар Васев, 8. Панайотис Лука, 9. Мирослав Будинов
Старши треньор: Любослав Пенев