Ботев Пловдив победи Берое с 2:1 в мач от осмия кръг в efbet Лига и излезе временно на първата позиция в класирането. Двата отбора си размениха по един изстрел в гредата, след като първо Алиун Фал бе близо до попадение, а по-късно и Па Контае бе спрян от страничния стълб. Домакините откриха резултата с красиво попадение на Емануел Току в 70-ата минута, а Па Конате удвои шест минути преди края на двубоя. Дълбоко в добавеното време АЛександър Цветков намали, но това не бе достатъчно и "канарчетата" триумфираха.

lap.bg
26 снимки

С успеха Ботев Пловдив се изкачи на първата позиция с актив от 17 точки, докато Берое остана четвърти с пет по-малко.

Ботев Пловдив Берое

източник: Sofascore.com

Гостите стартирха агресивно двубоя и в рамките на първите пет минути изпълниха опасно три ъглови удара, но защитата пред Георги Аргилашки успя да се справи и стражът не трябваше да се намесва решително.

Двамата треньори още от самото начало започнаха с надлъгването, след като наставникът на заралии бе заложил на схема с трима защитници в линия влицето на Александър Цветков, Омар Сако и Камен Хаджиев, а Стив Фуртадо и Александър Василев действаха по крилата. Това принуди Азрудин Валентич да реагира и да заложи на същата схема, връщайки в отбраната Кевин Янсон, който да си партнира с Виктор Генев и Станислав Работов.

Двата тима продължих да действат на високи обороти, но единственото нещо, което липсваше до момента в мача бяха чистите положения. В 18-ата минута Серкан Юсеин центрира в наказателното поле, където Алиун Фал стреля с глава, но топката бе избита от Виктор Генев в ъглов удар. Кийлън Лебон центрира на близката греда от корнера, където отново централният защитник на домакините се намеси решително и изчисти.

В следващото организирано нападение на "жълто-черните" се стигна и до първия точен удар в мача. Тодор Неделев намери Маркиньос около дъгата на наказателното поле. Бразилецът проби и мигновено стреля по земя, но ударът му бе слаб и Нордин Бакер улови без проблеми.

В 32-ата минута Берое можеше да открие резултата. Александър Василев центрира в наказателното поле, където Алиун Фал стреля с глава, след което топката срещна десния страничен стълб на врататата и излезе в аут.

Домакините отговориха седем минути по-късно, когато Емануел Току отправи изстрел от дистанция, но прати топката над вратата.

Пет минути преди края на първото полувреме Кийлън Лебон отново центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Омар Сако надскочи Кевин Янсон, след което прати топката опасно близо до левия страничен стълб. "Жълто-черните" също имаха добра възможност след корнер, но Антоан Бароан стреля слабо с глава право в ръцете на Нордин Бакер.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си. Първото положение дойде още в началото навтората част, когато Тодор Неделев отправи изстрел от дистанция, но топката попадна в ръцете на Нордин Бакер.

"Канарчетата" се задържаха трайно в половината на Берое и в 52-ата минута можеха да открият резултата. Николай Минков центрира в наказателното поле, където Антоан Бароан остана под топката, но Па Конате атакува от задна позиция. Бранителят искаше да подаде, след което се получи изстрел и топката се спря в левия страничен стълб на Нордин Бакер, след което вратарят улови.

Берое отговори с далечен изстрел на Реян Даскалов, който премина покрай вратата. В 61-ата минута Абубакар Тунгара проби през центъра и отправи изстрел от границата на наказателното поле, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

Домакините имаха отлична възможност да открият резултата в ответната атака, след като Маркиньос проби в наказателното поле и подаде към Антоан Бароан на добра позиция, но нападателят стреля много неточно.

В 65-ата минута "жълто-черните" имаха още една добра възможност, след като Па Конате се озова на добра стрелкова позиция, но бранителят отблизо прати топката над вратата.

Пет минути по-късно това все пак се случи и "канарчетата" откриха резултата. Емануел Току отправи красив изстрел по земя, пращйки топката първо в левия страничен стълб, след което тя влетя в мрежата зад Нордин Бакер.

Берое опита да пренесе играта в предни позиции и в 77-ата минута Александър Василев отправи изстрел от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на Георги Аргилашки. Малко след това резервата Кукула не успя да засече подаване на Илиян Стефано в непосредствена близост до вратата.

В 84-ата минута Ботев Пловдив удвои преднината си. Маркиньос проби отдясно, след което великолепно центрира към далечната греда, където Па Конате от въздуха засече в мрежата на Нордин Бакер.

Дълбоко в добавеното време Стив Фуртадо центрира в наказателното поле, където на далечната греда Александър Цветков отблизо намали резултата, но това не бе достатъчно и домакините триумфираха.

Ботев Пд - Берое 2:1

1:0 Емануел Току 70'

2:0 Па Конате 84'

2:1 АЛександър Цветков 90+3'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БОТЕВ ПД: Георги Аргилашки, Николай Минков Станислав Работов, Виктор Генев, Па Конате, Дилан Мертенс, Кевин Янсон, Емануел Току, Тодор Неделев, Маркиньос, Антоан Бароан

Треньор: Азрудин Валентич

БЕРОЕ: Нордин Бакер, Омар Сако, Камен Хаджиев, Александър Цветков, Стив Фуртадо Александър Василев, Серкан Юсеин, Реян Даскалов, Кийлън Лебон, Алиун Фал, Абубакар Тунгара

Треньор: Петър Колев