Отборът на Арда посреща Левски в един от най-интересните сблъсъци от 24-ия кръг на efbet Лига. Мачът е днес от 14:30 часа на стадион „Арда Арда” в Кърджали. Срещата може да наблюдавате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим двубоя минута по минута, а в сайта ни може да намерите видео материали от всичко най-интересно в Кърджали.

Главен рефер на мача е Радослав Гидженов.

След като записаха кошмарна серия от единадесет мача без победа за първенство, футболистите на Станимир Стоилов спечелиха последните си две срещи – с Хебър и Ботев Враца. И в двата мача „сините” се поздравиха с победи от по 2:0.

След подновяването на шампионата през пролетта Арда постигна три победи и две равенства в efbet Лига, като спечели и двете си домакинства без да допуска гол. Кърджалийци се наложиха с 5:0 и 2:0, съответно над Локомотив Пловдив и Спартак Варна.

Двата тима са седми и осми в подреждането, разделени от само три точки в полза на столичани.

Станимир Стоилов няма да може да разчита на Илиян Стефанов, който не успя да се възстанови навреме от травма. Очаква се той да се завърне в редиците на „сините” през следващата седмица. Роналдо също ще бъде под въпрос до последно. Нападателят пропусна няколко тренировки на тима заради Ковид, но вече е с отрицателен тест и вчера проведе занимание на стадион „Георги Аспарухов”.

Проблемите пред Арда пък са свързани с Джунейт Али и Шано Букхолда, които не взеха участие в последната тренировка на отбора преди мача. Всички други състезатели са на разположение на старши треньора Александър Тунчев.

Очаква се трибуните на стадион „Арда Арена” да бъдат пълни до краен предел.