Арда Кърджали победи Монтана с класическото 3:0 в двубой от 14-ия кръг на efbet Лига. Иван Коконов откри резултата в 29-ата минута, Румен Руменов удвои в 63-ата минута. Спас Делев направи резултата класически с гол в 69-ата минута на мача. Янко Ангелов бе изгонен от гостите пет минути преди края на първото полувреме. В края на двубоя Йорданов нацели гредата зад Караджов. Домакините също се отчетоха с греда, която нацели Руменов през първата част.

Lap.bg
19 снимки

След този успех Арда се изравни с Локомотив Пловдив по точки в класирането, като и двата тима имат по 24 точки. Монтана си остава на 11-ото място с 12 точки.

Домакините от Арда започнаха по-активно срещата и създадоха няколко опасности чрез Спас Делев и Иван Коконов, но те не бяха достатъчно добри, за да затруднят Орлинов. Така се стигна до 29-ата минута, когато Коконов попадна в прегръдките на своите съотборници. Той получи пас отдясно след центриране край Сенхаджи и от броени метри парира Орлинов, за да поведе Арда напред - 1:0. Малко преди това Руменов удари гредата.

Статистика от Арда - Монтана

източник: Sofa Score

В 40-ата минута пък Янко Ангелов получи директен червен картон и остави гостите с 10 човека. Това се случи, след като Ангелов влезе цинично в гърдите на Румен Руменов с бутонките напред при спорна топка и реферът Волен Чинков логично го изгони.

В 55-ата минута на двубоя Монтана получи прявото да изпълни пряк свободен удар на около 20-ина метра от вратата на Караджов, Тасев стреля, но нацели стената изградена от играчите на домакините от Арда. Малко по-късно Делев от пряк свободен удар стреля опасно, но топката мина на сантиметри от страничната греда на Орлинов.

Арда удвои преднина си с попадение на Румен Руменов в 63-ата минута, след като получи отличен пас от Делев и матира Орлинов. Само 6 минути по-късно Спас Делев премина през двама бранители на гостите и направи резултата класически.

До края на двубоя гостите стигнаха до греда в добавеното време на двубоя, след удар на Йорданов.

Арда - Монтана 3:0