Отборът на Лудогорец записа второ равенство в контролите си по време на подготвителния лагер на тима в Турция. Днес възпитаниците на Анте Шимунджа стигнаха до зрелищното 3:3 срещу австрийския Волфсбергер. В първия си мач в Белек, българският шампион направи 1:1 с полския Висла Краков.

Новият наставник на разградчани използва два различни състава в двете полувремена на днешната контрола, като определено „орлите” бяха по-добрият тим през втората част. Головете за Лудогорец реализираха Елвис Ману в последната минута на първото полувреме, и Ихинио Марин и Мавис Чибота след почивката.

Антон Узунов
29 снимки

Срещата започна с добра ситуация за Лудогорец още в 3-ата минута. Бърнард Текпетей бе фаулиран пред наказателното поле на австрийците, а зад топката застана Спас Делев. Новото попълнение центрира в пеналта, където Сотириу стреля опасно. При опит на бранител да изчисти, топката тя срещна страничния стълб, а след това вратарят на Волфсбергер изби. Последва удар на Текпетей, който бе избит в корнер.

Последва почти мигновен отговор на австрийците, които стигнаха до удар към вратата на Падт, но Барибо стреля високо над вратата. Малко по-късно Визингер също пробва късмета си, обстрелвайки българската врата, но и той бе неточен, пращайки топката в аут.

В 8-ата минута Текпетей пак се озова на стрелкова позиция, но изстрелът му по диагонала премина покрай вратата.

Резултатът в мача бе открит в 17-ата минута след отлична контраатака на австрийците. Текпетей сгреши в половината на Волфсбергер и позволи да му бъде отнета топката. Дарио Визингер овладя и направи страхотен рейд, преодолявайки бранител на Лудогорец, навлезе в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас към Таи Барибо, който с лекота реализира.

Само две минути след откриването на резултата, самият Визингер също имаше шанс, но ударът му не се получи. Михаел Новак също обстрелва вратата на Падт, но изстрелът му мина високо над вратата.

В 26-ата минута Лудогорец бе много близо до изравняването на резултата. Текпетей бе изведен на добра позиция и стреля силно, но стражът на австрийците Мануел Кутин действа авторитетно и успя да избие и да предотврати сигурен гол.

Точно половин час след началото на мача, Волфсбергер реализира втори гол. Този път той дойде след изпълнение на статично положение и колективна грешка в отбраната на българския шампион. Топката бе центрирана на далечната греда, където футболист на австрийците се вклини между двама бранители на Лудогорец и отклони към непокрития Визингер, който от два метра просто насочи топката в мрежата.

Три минути по-късно Лудогорец също реализира, но попадението бе отменено заради засада на Елвис Ману.

Yulian Todorov / LAP.bg
46 снимки

В края на първата част Доминик Янков направи хубав пробив между двама бранители на Волфсбергер, навлезе в наказателното поле, но ударът му не се получи и не затрудни стража на австрийците.

Буквално в последните секунди на първото полувреме Елвис Ману успя все пак да намали пасива на своя тим. След добри действия на Доминик Янков и Сотириу, нападателят бе изведен отлично, преодоля с лекота бранител на Волфсбергер, а след като финтира и вратаря на австрийците, с лекота реализира за 1:2.

На почивката наставникът на Лудогорец Анте Шимунджа смени целия си състав, като единствен мястото си на терена запази вратарят Серджио Падт. В игра се появиха Игор Пластун, Жордан Икоко, Илкер Будинов, Георги Терзиев, Каули Оливейра, Стефан Баджи, Ихинио Марин, Мавис Чибота, Рик Джонатан, Кирил Десподов.

Втората част започна с много добра ситуация за Лудогорец, която завърши с греда. След атака по лявото крило топката бе центрирана остро в наказателното поле, където бранител на Волфсбергер се опита да изчисти, но след рикошет в тялото му, топката „кацна” на напречната греда, а след това Кирил Десподов не успя да стигне коженото кълбо.

В 55-ата минута, след центриране от корнер, футболистите на австрийците не успяха да изчистят добре и топката попадна в непокрития Мавис Чибота. Той стреля силно, но след рикошет последва нов корнер.

Волфсбергер отговори почти веднага, стигайки до опасно положение. Резервата Шейку Диенг се озова на стрелкова позиция отдясно, стреля по диагонала, но в левия страничен стълб на вратата.

В 71-ата минута резултатът стана 3:1 в полза на Волфсбергер, след като Шейку Динег реализира. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Георги Терзиев остави топката да го прехвърли, след като получи сигнал от вратаря си Дамян Христов. Младият страж обаче закъсня с намесата си и позволи на Диенг да стреля за 3:1.

Девет минути преди края на редовното време Лудогорец отново намали пасива си на един гол. След прекрасно центриране на Кирил Десподов от корнер, Ихинио Мариин с глава прати топката под напречната греда на вратата.

В 83-ата минута Лудогорец стигна до равенството след прекрасна атака. Десподов бе изведен отдясно, напредна и центрира много добре на далечната греда към Мавис Чибота. Крилото овладя и с много добър финт успя да се освободи от бранител на Волфсбергер, а след това стреля мощно, за да не остави никакви шансове на противниковия страж – 3:3!

FT ЛУДОГОРЕЦ – ВОЛФСБЕРГЕР 3:3

0:1 Барибо 17'

0:2 Визингер 30'