Шампионът Лудогорец срази с 4:1 гостуващия Арда в предпоследен мач от междинния кръг от родната efbet Лига. Срещата на „Хювефарма Арена”, изиграната от двата отбора, бе изиграна на много високо ниво от двата отбора, но „орлите” демонстрираха превъзходството си спрямо тима от Кърджали.

Жордан Икоко даде аванс на Лудогорец в осмата минута след колеблива намеса от Иван Караджов, а в 29-ата Пиерос Сотириу удвои актива за разградчани. Спас Делев намали пасива за Арда в 36-та минута, но кипърският нападател на „орлите” направи 3:1 в 41-ата минута.

През второто полувреме Кирил Десподов реализира страхотен гол от свободен удар и оформи крайното 4:1 в Разград. Победата остави Лудогорец на върха и тимът вече е с 39 точки, докато Арад остана девети с 18 точки.

Отзивите след мача:

Славко Матич за Лудогорец: Така те бият големите отбори

Генчев: Възползвахме се от пространствата при Арда

Сотириу: Чака ни поредица от мачове, но имаме футболисти

Лудогорец - Арда

източник: sofascore.com

Страхотна възможност се откри за Арда след само две минути игра на "Хювефарма Арена". Топката бе силно изритана от Иван Караджов силно напред, а Шакил Пинас отигра слабо с глава назад, извеждайки Спас Делев на стрелкова позиция. Звездата на гостите отправи удар с левия крак от дъгата на наказателното поле, но за негово съжаление топката мина встрани от вратата, пазена от Падт. Минути след това Делев поиска дузпа, след като падна в наказателното поле на Лудогорец след контакт с Пластун, но на повторенията се видя, че бързоногият нападател падна прекалено леко в конкретната ситуация.

Антон Узунов
57 снимки

В седмата минута "орлите" реализираха попадение, след като Мавис Чибота пусна вдясно за Жордан Икоко, а десният бранител на домакините сякаш опита центриране, но вместо това насочи топката към вратата на Караджов, който не се справи добре в тази ситуация и допусна попадение - 1:0.

Чибота влезе в наказателното поле на Арда и даде успореден пас по земя за Сотириу, който от няколко метра пред вратата не успя да насочи топката към вратата на тима от Кърджали. В 18-ата Кирил Десподов бе изведен феноменално вляво по атаката на Лудогорец от Шакил Пинас. Крилото на домакините напредна и можеше на няколко пъти да шутира към вратата на Караджов, но не го направи, за да може бранител на Арда да блокира капитана на домакините.

LAP.bg
34 снимки

В 29-ата Мавис Чибота изведе вдясно Жордан Икоко, който центрира умело за Пиерос Сотириу, а кипърецът реализира с глава, но попадението бе разгледано от ВАР, тъй като преди центрирането на Икоко голмайсторът до този момент в срещата за домакините, сякаш бе зад последния в отбраната. Видеоповторенията обаче показаха, че десният бек на Арда покрива позицията на Икоко.

Десетина преди края на първата част Серджио Падт се намеси много добре след изпълнение от фаул на Спас Делев и изби встрани от вратата си. Гостите от Кърджали върнаха едно попадение в 36-ата, след като Тонислав Йорданов пусна успореден пас пред наказателното поле за Спас Делев. Нападателят се завъртя, като елиминира Мавис Чибота и отправи силен удар с левия крак. Падт не се намеси добре и допусна попадение във вратата си.

В 41-ата минута Кирил Десподов получи перфектно подаване вляво, а капитанът на домакините с нов хубав пас изведе Пиерос Сотириу в наказателното поле на Арда. Кипърецът спря топката с десния крак и шутира с левия, пращайки я във вратата на Арда за трети път.

В 54-та минута Мавис Чибота опита да центрира в наказателното поле на Арда, а конгоанецът отправи топката в ръката на Давид Кики. Реферът Владимир Вълков разгледа положението и отмени решението си за дузпа. Кирил Десподов реализира страхотен гол от свободен удар от изключително малък ъгъл в 58-ата, след като завъртя топката и я прати под напречната греда на Караджов, който не се намеси добре в конкретната ситуация.

В 70-ата имаше още една ситуация, в която хората на Станислав Генчев разгърнаха скоростна атака, която завърши с диагонален удар на Ману, но той бе встрани. Пет преди края Елвис Ману проби умело отляво в наказателното поле на Арда и видя с пас по земя Каули Оливейра, но ударът на бразилеца с левия крак беше прекалено слаб, за да затрудни Караджов.

FT ЛУДОГОРЕЦ 4:1 АРДА

1:0 Жордан Икоко (8)

2:0 Пиерос Сотириу (29)

2:1 Спас Делев (36)

3:1 Пиерос Сотириу (41)

4:1 Кирил Десподов (58)

Рефер: Владимир Вълков (Пловдив)

Стадион: "Хювефарма Арена" (Разград)

Лудогорец (4-2-3-1): 1. Серджио Падт, 6. Шакил Пинас, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун , 22. Джордан Икоко, 25. Стефан Баджи, 23. Кафумана Шоу, 95. Каули Оливейра, 11. Кирил Десподов, 13. Мавис Чибота, 19. Пиерос Сотириу

Резерви: 71. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Елвис Ману, 29. Дорин Ротариу, 64. Доминик Янков

Старши треньор: Станислав Генчев

Арда (4-2-3-1): 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев, 18. Слободан Рубежич, 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики, 77. Илия Юруков, 70. Христо Иванов, 33. Иван Тилев, , 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 9. Спас Делев

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 19. Румен Руменов, 29. Георги Атанасов, 37. Жуниньо, 98. Тонислав Йорданов