Лудогорец постигна кагегорична класическа победа над ЦСКА 1948 с 3:0 в двубой от 2-ия кръг на efbet Лига. В добавеното време на първата част Текпетей откри резултата с красив параболичен удар с глава. В 65-ата минута влезлия като смяна малко по-рано Ротариу се разписа за 2:0. Елвис Манубеше точен за класическия резултат в 73-ата минута на мача. До края на срещата Ротариу нацели и страничния стълб зад вратата на тима от София.

В 6-ата минута на двубоя дойде и първия удар по посока вратата на Лудогорец. Галин Иванов стреля доста нескопосано в аут. Иначе Лудогорец започна активно мача, но в началните минути нямаше сериозна опасност пред Наумов. Лудогорец отвърна с удар на Вандерсон след центриране от корнер на Чибота в 14-ата минута, но бранителите на гостите се справиха.

Lap.bg
29 снимки

След пряк свободен удар Текпетей стреля добре с глава, но топката не намери целта в 22-ата минута на мача. Центрирането в наказателното поле дойде от Вандерсон. Гостите отвърнаха с пряк свободен удар изпълнен от Русев, но и лудогорската отбрана се справи.

Статистиката от Лудогорец - ЦСКА 1948

източник: Sofa Score

В 31-ата минута Йосков опита далечен удар, топката попадна право в ръцете на вратаря на Лудогорец. Малко преди края на първата част Ману вместо да нацели топката уцели главата на Наумов, който имаше нужда от лекарска помощ, която продължи няколко минути. Той опита да продължи играта, но нямаше как и трябваше да бъде заменен. В началните минути Симеон Петров от състава на ЦСКА 1948 напусна контузен.

В заключителните мигове на първата част Текпетей откри резултата с красив параболичен удар с глава.

През втората част Лудогорец отново беше водещия тим на терена. Доминик Янков пропусна чудесна възможност в 50-ата минута на мача, след като се освободи и стреля, но топката не намери целта. Текпетей прати топката в мрежата в 59-ата минута, но имаше двигнат флаг за засада.

В 65-ата минута Ротариу, който влезе като смяна малко по-рано с отличен диагонален удар направи резултата 2:0.

Осем минути по-късно и Ману от няколко метра не остави шанс на вратаря на ЦСКА 1948.

Лудогорец продължи да атакува мощно съперника си и само късмета, както и неточните действия на част от атакуващите играчи на домакините не доведоха до по-категоричен резултат. В края на двубоя Ротариу нацели и страничната греда, а гостите създадоха главоболия на Падт в последните мигове на мача, но гол не съумяха да реализират.

Лудогорец - ЦСКА 1948 3:0
1:0 Текпетей (45+5), 2:0 Ротариу (65), 3:0 Ману (73)

съставите на двата отбора:

Лудогорец: Падт, Сисиньо, Терзиев, Пинас, Ману, Чибота (76-Десподов), Баджи (62-Гонсалвеш), Жосуе Са, Текпетей (62-Ротариу), Янков, Вандерсон (62-Каули)

ЦСКА 1948: Наумов (45-Тодоров), Топузов, Минков, Пиргов, Петров (10-Дилчовски), Илиев, Чочев, Гогов (77-Върбанов), Русев, Иванов (77-Ангелов), Йосков (46-Бастунов)

съдия: Георги Давидов