Черно море посреща Лудогорец в мач от последния 35-и кръг на efbet Лига. Срещата е 18:45 на стадион “Тича” във Варна и ще бъде ръководена от Волен Чинков. Двубоят от морската столица може да наблюдавате по DIEMA SPORT 2, а на Gong.bg ще го проследим минута по минута.

Разградчани имат една точка преднина на върха пред ЦСКА, така че търсят задължителна победа във Варна, за да си осигурят първото място за 12-и пореден път. Това може да стане и при равенство или дори загуба, но само ако “червените” не успеят да победят Левски в дербито на Националния стадион.

Двата тима вече играха четири пъти помежду си през сезона - два пъти за първенство и два пъти на полуфинал за Sesame Купа на България. В efbet Лига разградчани победиха и двата пъти с 3:2. За Купата двата тима си размениха по една победа като гост с 2:1 и така се стигна до изпълнение на дузпи, където “зелените” бяха далеч по-точни и стигнаха до финала, който и спечелиха.

Лудогорец няма да може да разчита на звездата си Игор Тиаго, който има девет жълти картона и е наказан. За сметка на това в състава се завръща Бърнард Текпетей, който изтърпя санкцията си в миналия кръг и вероятно пак ще стартира на позицията ляв бек.

В състава на Черно море се завръщат Александър Василев, Алекс Фернандес, Иван Дюлгеров, Влатко Дробаров и Васил Панайотов, които пропуснаха гостуването на Локомотив Пловдив преди няколко дни, загубено с 1:2.