Левски приема новака ЦСКА 1948 в един от най-интересните мачове от 6-ия кръг на efbet Лига. Срещата е днес от 21 часа и ще бъде предавана пряко в ефира на DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg пък ще проследим развитието на мача минута по минута.

Домакините ще се опитат да продължат възхода си под ръководството на старши треньора Георги Тодоров, записвайки втора поредна победа като домакин през 2020 година. В миналия кръг Левски се справи с последния Етър на свой терен, побеждавайки с 2:1.

През седмицата „сините” осъществиха още няколко трансфера, като на „Герена” се завърнаха Радослав Цонев, Стивън Петков и Валери Божниов.

Под въпрос за мача са все още Найджъл Робърта и Тома Даске. Георги Тодоров обаче ще може да разчита на опитния Симеон Славчев, който вече тренира и е готов за игра.

Продължава да бъде неясно бъдещето на Стайн Спиерингс. Нидерландецът попада в плановете на италианския Емполи и е твърде вероятно той да поеме в посока Апенините. Спекулациите за бъдещето на капитана Николай Михайлов също се засилват. Той е желан от турски клубове.

В лагера на ЦСКА 1948 със сигурност няма да разчитат на Димитър Савов. Бранителят се контузи тежко в мача с Арда ще отсъства близо три месеца. Под въпрос за срещата е Димитър Пиргов, който има проблеми с коляното.

През седмицата се заговори, че в клуба се готви промяна на треньорския пост ,като спекулациите бяха свързани с бившия наставник на Славия Златомир Загорчич. Благодетелят на тима Цветомир Найденов обаче отрече тези информации.

В последните три кръга „червените” могат да се похвалят с три чисти мрежи. В предишния кръг пък ЦСКА 1948 записа и първата си победа в елита – над Монтана с 2:0. В лагера на тима са оптимисти, след като звездата Мартин Камбуров е единственият футболист в историята, отбелязал двуцифрен брой голове срещу Левски на "Герена" в първенството - 10. Нападателят ги реализира с три различни отбора - Локомотив Пловдив (4), Локомотив София (4) и Берое (2).