Отборите на Черно море и Левски се срещат във втория съботен мач от 22-я кръг на efbet Лига. "Сините" ще направят всичко възможно да се върнат на пътя към победите, след като в последните си 2 срещи завършиха наравно с Локомотив Пловдив и ЦСКА, като дори не успяха да отбележат гол. "Моряците" от своя страна влизат в двубоя със самочувствие от победата в предишния кръг с 2:0 над Дунав в Русе. Отделно от това домакините нямат поражение в последните си 5 мача.

Илиан Илиев няма да може да разчита на Ахтау и Жордау заради контузии. Виктор Попов, Мартин Минчев и Исмаил Иса, пък попаднаха в разширения състав на България за контролата с Беларус. Даниел Димов спечели дело срещу турския Балуспор и ще получи компенсация.

В "синия" лагер последните седмици са изключително турбулентни. Все пак футболистите получиха своите заплати, а треньорският щаб и ръководството се отказаха от възнагражденията си. Стайн Спиерингс най-вероятно ще започне като титуляр, Райнов и Славчев са под въпрос, а Нашименто е контузен. Нуно Рейш също пропуска мача заради наказание, но добрата новина е, че Каргас е възстановен. Извън София, Левски има само една победа - срещу Дунав Русе. Иван Горанов и Станислав Иванов също са част от разширения състав на България за контролата с Беларус.

Срещата във Варна започва в 14:15 часа на стадион "Тича" и ще можете да я проследите минута по минута в Gong.bg, както и на живо по DIEMA SPORT и PLAY DIEMA XTRA.