Левски отказа да доиграе контролата си с малайзийския шампион Джохор Дарул Такзим заради провокация от страна на азиатския тим. Проверката в Дубай беше прекратена в 54-ата минута при резултат 0:1 след попадение на Хуан Мунис в 24-ата минута.

Причината за непроятните сцени стана удар без топка от страна на Форестиери в лицето на Филип Кръстев, което предизвика огромно спречкване между футболистите и почти се стигна до бой, като на терена влязоха резервите, треньорите и щабовете на двата тима. Впоследствие играчите на "сините" се прибраха в съблекалнята, които бяха последвани и от тези на Джохор.

Официален сайт на Левски - levski.bg
8 снимки

Още през първата част играчите на малайзийския тим опитаха да провокират футболистите на Станимир Стоилов с агресивната си игра, която често водеше до нарушения. Отговорните лица за двубоя на терена от Сърбия обаче подминаваха тези ситуации, което доведе до големи нерви и неприятните сцени през второто полувреме.

Малко преди да бъде взето официално решение срещата да не се доиграе Мъри Стоилов предложи на треньора на Джохор да бъдат извадени Кръстев и Леандро, които бяха в основната на конфликта от началото на втората част. Солари обаче бе категоричен, че това няма как да се случи и заради това си нагло поведение от Левски решиха да прекратят мача.

Левски започна по-напористо срещата и още във 2-ата минута Филип Кръстев отправи удар от границата на наказателното поле, но не затрудни Сийхан Хазми. Малко след това Кръстев центрира остро от пряк свободен удар, но играч на столичани не успя да засече, а стражът на Джохор улови.

В 7-ата минута пресата на "сините", които в днешния мач бяха в жълт екип, даде резултат. Ивелин Попов опита да намери Марин Петков на дузпата, но играч на Джохор изчисти. Секунди по-късно Попов беше оставен непокрит в наказателното поле и засече с глава центриране на Патрик-Габриел Галчев, но не успя да придаде сила на топката и не затрудни Хазми.

В 20-ата минута шампионът на Малайзия получи възможност да изпълни пряк свободен удар на 20 метра от вратата на Пламен Андреев след нарушение на Хосе Кордоба. Леандро Веласкес отправи силен удар, който срещна стената. Минути по-късно Андриан Краев сбърка в опита си да изчисти топката. Кълбото се озова в Бергсон, който отправи силен удар от близка дистанция, но Андреев се намеси блестящо и изби.

В 25-ата минута Джохор излезе напред в резултата. Защитата на Левски сбърка при изнасянето на топката, която беше отнета от Ноа Сонко Сундберг. Бергсон пусна към Хуан Мунис, а той с удар от около 15 метра и с помощта на гредата вкара за 0:1.

В 32-ата минута удар на Кръстев от пряк свободен удар премина покрай вратата на Хазми. В 41-ата минута Рикардиньо пропусна да изравни. Попов проби отдясно и с чудесно центриране намери деветката в наказателното поле, който отправи удар с глава, но опасно встрани от вратата.

Три минути по-късно Кръстев фаулира противник пред наказателното поле на Левски. Форестиери изпълни отсъдения пряк свободен удар, но право в стената.

В началото на второто полувреме нервите взеха връх след поредното нарушение срещу Кръстев от страна на Леандро, след което играчите на двата тима се скупчиха на центъра, но всичко съм размина без сериозни последици и картони.

В 52-ата минута именно Кръстев нахлу в наказателното поле отдясно и шутира силно към далечния ъгъл, но топката мина встрани.

Играчите на малайзийския тим продължиха да показват своя нрав и се стигна до поредното спречкване между футболистите само минута по-късно, а играта беше спряна. Треньорският щаб на Левски също влезе на терена да търсят обяснение от съдийската бригада, а няколко минути по-късно играчите на "сините" се прибраха в съблекалнята. Впоследствие футбоистите на Джохор също напуснаха терена, а от щаба на "сините" решиха официално да прекратят двубоя.

Левски - Джохор 0:1

0:1 Хуан Мунис (24)

Левски: 1.Пламен Андреев, 22. Патрик-Габриел Галчев, 33. Хосе Кордоба, 23. Ноа Сонко Сундберг, 6. Цунами, 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 10. Ивелин Попов, 88. Марин Петков, 18. Роналдо, 9. Рикардиньо

Джохор: 35. Сийхан Хазми, 5. Жорди Амат, 6. Натаниел Ван, 9. Бергсон да Силва, 10. Леандро Веласкес, 15. Мухамед Бахарудин, 20. Хуан Мунис, 24. Оскар Арибас, 32. Шарул Саад, 42. Ариф Айман, 45. Фернандо Форестиери