Lap.bg
38 снимки

Наставникът на Левски Петър Хубчев най-сетне постигна първата си победа над тим, воден от Илиан Илиев. В 9-ия кръг на efbet Лига – и след 5 предишни двубоя в това съперничество – „сините” разбиха Черно море с 3:0 у дома на „Георги Аспарухов”.

Играч на мача: Паулиньо

Илиан Илиев: Трябва да се стреснем, намираме се във вакуум

Успехът беше изкован в пълна степен през първото полувреме, когато паднаха и трите попадения, дело на Станислав Иванов, Паулиньо и Найджъл Робърта. За бразилеца поводът беше повече от специален, тъй като двубоят срещу варненци беше под №50 за него със синята фланелка.

Петър Хубчев: Левски не е пестил сили, друго ме притеснява

Ейолфсон: Искаме да сме на върха, харесва ни там

Успехът върна Левски само на точка зад лидера Лудогорец (20 срещу 21). „Сините” заемат втората позиция с аванс от 3 точки пред третия Локомотив Пловдив и 4 пред четвъртия ЦСКА. Черно море, от своя страна, с поредицата от 7 последователни срещи без победа в първенството се намира на 7-а позиция с 11 пункта.

Първият значим момент от мача беше отмененият гол на Черно море в 10-ата минута. Андраде изпълни корнер отляво по атаката, а Даниел Димов с цената на нарушение асистира с глава към Жоржиньо, който от 4-5 метра опъна мрежата зад Миятович. Реферите съзряха действията на капитана на „моряците” и резултатът остана 0:0. Само две минути по-късно Паулиньо изведе Станислав Иванов на стрелкова позиция отдясно в пеналта и само несполучливият шут на младока спести неприятностите за гостите.

Те обаче сами си докараха главоболия и след колективна грешка в защитата на варненци Левски поведе в 21-ата минута. Левият бек Фахд Актау и вратарят Миодраг Митрович не се разбраха кой ще отиграе изпратения дълъг пас в наказателното поле. Стражът отиде прекалено напред, а когато мароканецът опита да овладее на гърди, на практика сервира топката за Станислав Иванов пред празна врата – 1:0.

Десет минути по-късно „сините” удвоиха преднината си. Иван Горанов проби отляво и центрира по перфектен начин, търсейки зоната пред вратарското поле. Там никой не внимаваше за позицията на Паулиньо, който с глава вкара един от лесните голове в своята кариера – 2:0.

Черно море видя как още един негов гол бива отменен в 35-ата минута, като и този път съдиите бяха акуратни в решението си. Иван Горанов опита с глава изчисти топката след центриране от пряк свободен удар и я изпрати във високо вдигнатия крак на Родриго Енрике. Това я насочи към Актау, който овладя в малкия пеналт, обърна се и отбеляза. Реферите моментално сигнализираха за засадата на мароканеца и Левски получи шанс да нанесе съкрушителен удар.

В 35-ата минута Найджъл Робърта увеличи преднината на „сините” до 3:0. Той получи топката от Мазурек и намирайки се отдясно в наказателното поле шутира много силно към близкия долен ъгъл. Забележките към реакцията на Митрович биха били съвсем логични, тъй като стражът позволи на кълбото да се промуши между него и страничния стълб.

Васил Панайотов можеше да отбележи срещу бившия си тим в 39-ата минута, когато защитата на Левски за пореден път доказа, че не играе съвсем добре при статичните положения. Топката се оказа заложена за халфа на около 12-13 метра фронтално срещу вратата, а неговият шут профуча покрай горния ляв ъгъл.

Наставникът на „моряците” Илиан Илиев опита да пробуди своя тим на почивката с включването на Ндонгала вместо неубедителния Актау. Още в първите секунди от втората част тъкмо конгоанецът можеше да върне надеждата на своя тим – Родриго Енрике го намери с ниско центриране пред вратарското поле, ала в сетния миг бранител на Левски не позволи на Ндонгала да стреля. В 58-ата гостите имаха още една отлична ситуация, ала озовалият се очи в очи с вратаря Мартин Минчев остана разочарован след спасяването на Миятович.

Този устрем на гостите не продължи много дълго, защото Левски се зае много умело да успокои темпото. „Сините” в нито един момент не престанаха да атакуват, но това не се случваше със същия интензитет отпреди паузата.

В следващия 10-и кръг на "сините" им предстои най-старото столично дерби - срещу Славия. Черно море пък посреща у дома друг непостоянно представящ се тим като Ботев Пловдив.

ЛЕВСКИ – ЧЕРНО МОРЕ 3:0

1:0 Станислав Иванов 21'

2:0 Паулиньо 31'

3:0 Найджъл Робърта 35'

Левски (4-2-3-1): Милан Миятович – Живко Миланов /к/, Йоанис Каргас, Холмар Ейолфсон, Иван Горанов – Мартин Райнов, Хали Тиам (67' - Ивайло Найденов) – Станислав Иванов (82' - Насиру Мохамед), Франко Мазурек (76' - Дени Алар), Паулиньо – Найджъл Робърта;

Старши треньор: Петър Хубчев.

Черно море (4-2-3-1): Миодраг Митрович – Виктор Попов, Даниел Димов /к/, Димитриос Хантакиас, Фахд Актау (46' - Аристот Ндонгала) – Васил Панайотов, Патрик Андраде (87' - Eмил Янчев)– Цветомир Панов, Родриго Енрике, Мартин Минчев (78' - Илиан Илиев-младши) – Жорже Алвес-Жоржиньо;

Старши треньор: Илиан Илиев.