Берое победи с 1:0 Локомотив София във втория мач от първия кръг на efbet Лига. Мартин Камбуров вкара единствения гол в 57-ата минута и вече е само на попадение от рекорда на Петър Жеков. Десет минути преди края ветеранът получи втори жълт картон и бе изгонен. Гостите записаха първи мач в елита след 6-годишнио прекъсване.

Берое Локомотив Сф

източник: sofascore.com

Двата отбора влязоха предпазливо в срещата и вратарите скучаеха в първите минути. Едва в 12-ата минута трибуните се раздвижиха след отлична атака на техните любимци. Илиян Стефанов изведе на левия фланг Алиун Фал, който центрира без забавяне, но ударът на Серкан Юсеин беше блокиран. Две минути след това столичани отговориха с прострелно центриране отдясно на Карим Бухмиди, което се оказа недостъпно за съотборника му Божидар Кацаров.

В средата на първата част гръцкият защитник на гостите Георгиос Кацикас получи тежък удар при едно единоборство и се наложи главата му да бъде превързана, за да се завърне в игра. Мартин Камбуров опита късмета си от пряк свободен удар в 31-ата минута, но не уцели вратата. Минута преди почивката интересно центриране на Симеон Мечев от фаул бе избито актарктивно от Любенов.

Lap.bg
32 снимки

В 57-ата минута падна и първият гол за сезона в efbet Лига - 1:0 за Берое. Вкара го обичайният заподозрян - Мартин Камбуров, който вече е само на едно попадение от головия рекорд на Петър Жеков. Асистенцията бе на Кийлън Лебон, който с перфектно центриране по земя затрудни бранителите на гостите и ветеранът с шпагат бутна топката зад гърба на Любенов.

В 71-ата минута Камбуров пропусна да изравни рекорда на Петър Жеков, след като колективна грешка в защитата на съперника му поднесе топката, но ударът му от въздуха мина над вратата. Последваха силни моменти за гостите, които бяха близо до изравняване. Най-напред центриране на Мики Орачев кацна на напречната греда, а малко след това вратарят Бакер изби техничен прехвърлящ удар на Раел Лолала.

Десет минути преди края Берое остана в намален състав, след като Камбуров получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена срещу Кацаров и бе изгонен. Гостите опитаха да стигнат до изравняване, но силите им стигнаха само за няколко корнера пред вратата на старозагорци.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ СФ 1:0

1:0 Мартин Камбуров (57)

БЕРОЕ: 1 Нордин Бакер, 6 Александър Цветков, 8 Илиян  Стефанов, 9 Мартин Камбуров (к), 11 Алиун Фал, 16 Симеон Мечев, 17 Реян Даскалов, 19 Александър Василев, 21 Кийлън Лебон, 26 Камен Хаджиев, 30 Серкан Юсеин

Резерви: 33 Генадий Ганев, 2 Джуниет Али, 4 Христо Митев, 7 Кукула, 15 Георги Динков, 77 Божидар Пенчев, 91 Олджай Алиев

Треньор Петър Колев

ЛОКОМОТИВ СФ: 24 Александър Любенов, 3 Марио Петков, 26 Красимир Милошев (к), 4 Мики Орачев, 5 Георгиос Кацикас, 6 Пламен Крачунов, 22 Владимир Семерджиев, 44 Божидар Кацаров, 13 Селсо Рапосо, 9 Карим Бухмиди, 11 Раел Лолала

Резерви: 1 Цветомир Витков, 7 Александър Александров, 10 Валентин Николов, 99 Джоната Машадо, 15 Лука Иванов, 14 Християн Чипев, 77 Мартин Стоилов