Отборът на Локомотив Пловдив успя да изтръгне скъпоценен успех с 1:0 при гостуването на Монтана в първи мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Георги Минчев вкара единственото попадения за своя тим в 74-та минута, след прекрасно изпълнен пряк свободен удар. Мачът беше доста равностоен, като монтанчанли вероятно заслужаваха точка.

Дебютните минути на мача не предложиха особени шансове за гол, но все пак Монтана стигна до първия реален шанс. В 13-та минута, след великолепен пробив по десния фланг на Давид Кики, крилото преодоля цели трима съперници, преди да затрудни Илко Пиргов от малък ъгъл и да отправи първия точен удар в мача.

Две минути по-късно дойде и сериозен шанс пред гостите. След разбъркване при ъглов удар, Димитър Илиев овладя добре и стреля от близко разстояние, но Марио Кирев изби с крака.

В 21-та минута, след центриране на Момчил Цветанов, Димитър Илиев овладя на задната греда и с последни сили успя да намери Георги Минчев около дузпата, но ударът на тарана беше блокиран в ъглов удар.

Четири минути по-късно Локо имаше нов шанс. "Смърфовете" разиграха добре отляво, но след центрирането на Кристиян Илич, Бирсент Карагарен стреля доста неточно над вратата на Кирев. В 29-та минута Янко Ангелов стреля неточно за Монтана.

В секундите след края на първото полувреме Парвиз Умарбаев и Радослав Терзиев се сдърпаха и трябваше да бъдат разтървавани от всичките си съотборници, за което получиха жълти картони.

Началото на второто полувреме отново не представи особено интересни положения. В 53-та минута, след бърза атака по левия фланг, Петър Витанов успя да центрира, остро за Георги Минчев, който обаче осъществи минимален контакт с топката и не отправи удар.

В 64-та минута момчетата на Атанас Атанасов отново застрашиха вратата на Локо Пд. След центриране на Стефан Каменов, Давид Кики успя да стигне до топката на задната греда, но той не успя да намери вратата на Илко Пиргов.

Четири минути по-късно дойде и още една възможност за монтанчани. След чудесно извеждащо подаване зад гърба на защитата на "смърфовете", Тони Тасев изпревари стража Илко Пиргов, но на опразнената врата не успя да вкара от доста труден ъгъл.

В 74-та минута "смърфовете" стигнаха до скъпоценния гол. След отсъден пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на Марио Кирев, Георги Минчев застана зад топката и с техничен удар не остави шанс на стража на Монтана за 1:0.

В 81-та минута мачът можеше да бъде решен. След извеждащ пас към Георги Минчев, Марио Кирев излезе и стигна пръв до топката, но там беше Бирсент Карагарен, който също не успя да вкара на празна врата, от много малък ъгъл.

Монтана - Локомотив Пловдив 0:1

0:1 - Георги Минчев (74)

Ето и съставите на двата тима:

Монтана: Марио Кирев, Александър Башлиев, Иван Михов, Стефан Цонков, Давид Кики, Радослав Терзиев, Йордан Йорданов, Тони Тасев, Янко Ангелов, Николай Минков, Стефан Каменов;

Локомотив Пд: Илко Пиргов, Диниш Алмейда, Лукас Масоеро, Дейвид Малембана, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев, Момчил Цветанов, Бирсент Карагарен, Кристиян Илич, Димитър Илиев, Георги Минчев;