ЦСКА 1948 и ЦСКА завършиха 2:2 в историческия мач, с който стартира новият сезон в efbet Лига. Головете за новака в eлита вкараха Мартин Камбуров (19) и Даниел Младенов (33). Валентин Антов (45+3) и Али Соу (52) се разписаха за символичните гости. Головото шоу на Националния стадион "Васил Левски" бе помрачено от тежките травми, които получиха Димитър Пиргов и новото попълнение на ЦСКА Юрген Матей. Двамата разбиха главите си във въздушен двубой в края на първата част и бяха откарани в болница.
Срещата започна равностойно, като и двата отбора явно не искаха да рискуват. Все пак символичните гости владееха повече топката и още в 4-ата минута Тиаго Родригес опита да изненада Наумов с удар от дистанция, но стражът на ЦСКА 1948 внимаваше и изби. В следващите минути се разигра Рафаел Енрике, който на няколко пъти надбяга Димо Атанасов и поднесе добри топки в наказателното поле на домакините, но нямаше кой да ги завърши.

Изненадващо резултатът бе открит в 19-ата минута от ЦСКА 1948. Гола вкара капитанът на тима Мартин Камбуров. Хубава атака на Галин Иванов и Васил Шопов завърши с елегантно подаване към ветерана, който с лекота отбеляза първия си гол с "червената" фланелка.

Тимът на Стамен Белчев можеше да възстанови равенството в 27-ата минута, когато Енрике сложи топката на главата на Али Соу, но голмайсторът на ЦСКА не уцели вратата.

ЦСКА 1948 нанесе втори удар в 33-ата минута и прати съперника в нокдаун. Брадли Мазику сгреши при изнасянето на топката и отново Васил Шопов бе архитектът на головата атака.  Той достави топката на Галин Иванов, чийто удар беше блокиран от Турицов, но Дани Младенов дебнешеотблизо и за опитен голмайстор като него не бе трудно да направи 2:0.

ЦСКА 1948 - ЦСКА / efbet Лига, 1-и кръг, 07.08.2020 г.

източник: Антон Узунов

В края на първото полувреме Юрген Матей и Димитър Пиргов се сблъскаха жестоко във въздушен двубой и се наложи медицинските щабове на двата отбора да влизат на терена. Окървавените им глави бяха бинтовани, но и това не помогна. Защитникът на ЦСКА Матей бе сменен от Ахмедов, който бърдо заяви присъствие на терена. Дълбоко в добавеното време на първата част Тиаго Родригес центрира от фаул, Ахмедов с глава върна към Антов, който насочи топката във вратата на Наумов.

На почивката стана ясно, че и Пиргов не може да продължи мача и бе заменен от Симеон Петров. 7 минути по-късно Али Соу изравни резултата. Отново резервата Ахмедов бе в основата на попадението, след като се пребори за топката пред наказателното поле и допринесе тя да стигне до Али Соу. Гамбиецът показа превъзходните си качества и с мощен шут по диагонала не остави шансове на вратаря Наумов.

Изравнителният гол успокои страстите на терена и двата отбора заложиха на изчаквателната тактика. Първи можеха да ударят гостите в 72-ата минута, но Али Соу направи невероятен пропуск. Брадли Мазику го изведе очи в очи с вратаря Наумов, но нападателят шутира покрай вратата.

Четири минути преди края ЦСКА 1948 пропиля златен шанс да вкара трети гол. Меко центриране на Шопов намери Галин Иванов, но той не успя да отправи удар към вратата на Наумов и след това опасността бе преотвратена. В последните секунди пред резервата Климентов също се откри добра възможност, но и той не намери вериня път към вратата на ЦСКА.

ЦСКА 1948 - ЦСКА 2:2

1:0 Мартин Камбуров 19
2:0 Даниел Младенов 33
2:1 Валентин Антов 45+3
2:2 Али Соу 52

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 30. Димо Атанасов, 13. Георги Мариянов, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 17. Даниел Младенов, 9. Мартин Камбуров-капитан

Резерви: 1. Димитър Тодоров, 14. Димитър Савов, 7. Марио  Топузов, 8. Ивайло Климентов, 11. Денислав Александров, 87. Симеон Петров, 20. Ангел Бастунов

Треньор Красимир Балъков

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 11. Петър Занев-капитан, 18. Брадли Мазику, 26. Валентин Антов, 21. Амос Юга, 20. Тиаго Родригес, 7. Енрике Рафаел, 13. Юнус Санкаре, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 3. Жеферсон, 10. Стефано Белтраме, 15. Кристиян Малинов, 23. Ахмед Ахмедов, 27.  Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов