ЦСКА и Астана завършиха 0:0 в контрола среща, играна при силен вятър в Турция. "Червените" изиграха още един слаб мач в контролите, като могат да са доволни, че не загубиха срещата. Казахстанският първенец удари на два пъти гредата, а на три пъти пропусна отлични възможности за гол. За столичани най-добрата възможност пропусна Лазар Туфегджич, а Густово Бусато можеше да вкара куриозен гол с помощта на вятъра.

startphoto.bg
80 снимки

ЦСКА започна срещата по-добре от своя съперник. В 9-ата минута Назон проби отдясно и опита пас към Туфегджич, но играч в жълто изби. Малко след това Линдсет опита удар от около 20 метра, но не затрудни Заруцкий.

В 13-ата минута гредата спаси ЦСКА. Басманов отправи фалцов удар от около 20 метра, след като се пребори с Юга за топката, но кълбото срещна лявата греда. Малко след това Габишев отправи удар с глава след центриране от корнер, но прати топката опасно над вратата.

В 23-ата минута шут на Матай от далечна дистанция мина покрай вратата на Астана. В 30-ата минута Бусато спаси вратата си от сигурен гол. Аймбетов беше изведен сам срещу вратаря между двама защитници и отправи удар, който стражът спаси. Секунди по-късно удар от около 30 метра на Куат срещна горната греда.

В 35-ата минута Астана получи нова добра възможност за гол. Томасов се измъкна отдясно в ситуация трима на трима. Десетката напредна, навлезе в наказателното поле и вместо да потърси свой съотборник, позволи на Бусато да излезе и да избие в корнер.

В последната минута на първата част Томасов напредна отдясно и пусна пас по земя за Аймбетов, но нападателят не успя да засече във вратата.

Три минути след подновяването на играта Дарабаев се оказа на стрелкова позиция, но от дузпата прати топката покрай вратата. В 54-ата минута Вион отправи удар от далечна дистанция, а вратарят на Астана успя да се справи. Минута по-късно "червените" получиха право ида изпълнят пряк свободен удар, при който топката профуча покрай вратата.

В 58-ата минута можеше да стигне до куриозен гол на Густаво Бусато заради силния вятър. Бразилецът изрита силно топката от своето наказателно поле, а кълбото стигна до противниковото, като тупна и прехвърли вратаря на Астана, но не намери очертанията на вратата. След изпълнението на аут играчите на казахстанския шампион сбъркаха при изнасянето на топката, а Туфегджич от границата на наказателното поле отправи удар, който стражът спаси.

В 61-ата минута Басманов се озова сам срещу Бусато, напредна и опита да прехвърли бразилеца, но той изби. Секунди по-късно треньорът на ЦСКА Саша Илич направи множество смени, като в игра се появи и единственото ново попълнение Тобиас Хайнц.

В 82-ата минута играч в жълто опита да изненада Бусато от пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Топката обаче премина покрай вратата.

ЦСКА - АСТАНА 0:0

ЦСКА: 1 Бусато, 6 Петров, 2 Матай (к), 21 Юга, 5 Де Нойер, 3 Жеферсон, 15 Вион, 7 Линдсет, 11 Туфегджич, 27 Гарсес, 9 Назон

Астана: 55 Заруцкий, 27 Досмагамбетов, 15 Бейсебеков, 5 Габишев, 13 Оганесян, 7 Ебонг, 8 Куат, 20 Прокопенко, 17 Аймбетов, 71 Басманов, 10 Томасов