Дунав и Арда приключиха 0:0 в първия съботен двубой от 25-я кръг на efbet Лига. Въпреки изключително тежкото финансово положение, в което се намират русенци, те успяха да удържат множеството атаки на гостите от Кърджали, които дори вкараха гол, който обаче бе отменен заради засада. Един от изключително интересните моменти в срещата бе принудителната вратарска смяна за Арда. Още първото полувреме Николай Банков бе ударен в главата с коляно от противников играч, но устиска почти до 60-ата минута, когато бе заменен от Иван Караджов, който на свой ред бе на пейката с травма в коляното.

lap.bg
24 снимки

В 4-ата минута дойде първото опасно положение за Арда. Коконов центрира отдясно, но отбраната изчисти в корнер. След последвалото разбъркване в наказателното поле топката е изчистена напред.

60 секунди по-късно домакините отвърнаха чрез корнер на Ненов, но ударът на Христов в близост до втората греда мина встрани от вратата на Банков.

Осма минута. Нов шанс за Арда. Подаване от левия фланг. Макенджиев не се намеси добре, но негов съотборник изчисти в ъглов удар. След него Спас Делев изсипа топката в пеналтерията, но не последва нищо опасно.

2 минути след това Исаевски фаулира Делев на дясното крило. Седмицата центрира, Николов изчисти, но коженото кълбо попадна у противников играч, който стреля мигновено, ала в ръцете на Макенджиев.

В 27-ата минута Емил Мартинов фаулира Радослав Василев в близост до флагчето за корнер по десния фланг. При последвалото изпълнение на Лазаров топката минава опасно близо до дясната греда на Банков.

35-а минута. Опасна атака за Арда отляво. Милчев обаче реагира светкавично и изчисти в ъглов удар. Делев намери Руменов, който подаде към Коконов, но Макенджиев бе на висота и спаси удара му.

120 секунди по-късно Леони спря Щерев по непозволен начин на десния фланг и фаул в полза на Дунав. Топка към Николов, но тя не стигна до него, защото бе изчистена в корнер. След него обаче не се случи нищо интересно и опасността приключи.

43-та минута. Ненов опита пробив по левия фланг, но е спрян от Стоев при рейд по аутлинията - корнер. Топката е избита от противников играч и вън от опасност.

В добавеното време Ивайло Лазаров е спрян от Коконов чрез изключително грубо нарушение в глезена на играча. Ненов е зад топката. Опита да намери Щерев, но коженото кълбо мина над него и Банков улови.

Второто полувреме започна с опасно положение за домакините. Топката бе изсипана в наказателното поле на Арда от свободен удар. Димов не успя да я засече, но Щерев на свой ред го стори, ала не по най-добрия начин и тя излезе в корнер. След неговото изпълнение коженото кълбо бе изчистено напред.

В 68-ата минута Ненов застана зад топката, за да изпълни нарушение. Той се засилва и я праща в близкия ъгъл на Караджов, който с вещина спаси и изби в ъглов удар. След него Стефан Христов се добра до позиция за изстрел, но тя бе от малък ъгъл и опитът му бе неуспешен - аут.

76-а минута. Юлиян Ненов е спрян от Леони по непозволен начин на десния фланг. Ивайло Лазаров ще изпълни свободния удар. Милчев опита задна ножица, топката попада у Христов, но той е в засада.

В 85-ата минута Арда стигна до свободен удар. Спас Делев изпълнява отдясно. Той намери Ахмед Осман к в наказателното поле, който засече топката във вратата, но голът бе отменен заради засада.

Стартова 11-ка на Дунав Русе: Благой Макенджиев, Диян Димов, Михаил Милчев, Любен Николов, Петко Цанков, Александър Исаевски, Ивайло Лазаров, Фернандо Кавалканте, Свилен Щерев, Юлиан Ненов, Стефан Христов.

Резерви: Винченцо Ангелов, Григор Долапчиев, Даудет Ндонгала, Митко Русанов, Симеон Иванов, Димитър Тодоров, Константин Митев.

Стартова 11-ка на Арда Кърджали: Николай Банков, Мартин Костадинов, Матеус Леони, Милен Стоев, Пламен Крумов, Иван Коконов, Емил Мартинов, Румен Руменов, Светослав Ковачев, Спас Делев, Радослав Василев.

Резерви: Иван Караджов, Александър Георгиев, Атанас Кръстев, Лукас Уилиан, Емирджан Юсуф Сюлейман, Румян Ховсепян, Ахмед Осман.

Главен съдия: Георги Димитров