Черно море постигна героична победа с 2:1 при гостуването на Левски на "Герена" в пореден двубой от 10-ия кръг на efbet Лига. Попадението за "сините" беше дело на Мартин Райнов в 20-та минута, а Матиас Курьор изравни в 55-та минута. Васил Панайотов направи обрата пълен в 69-та минуа. В първата минута на добавеното време на първата част Черно море остана с човек по-малко след втори жълт картон на Илиан Илиев-младши, но въпреки численото си предимство "сините" бяха тотално надиграни през вторара част от страхотния отбор на Илиан Илиев-старши.

Антон Узунов
89 снимки

В 9-та минута дойде първата опасност пред една от двете врати.  След хубава игра 1 на 1 от страна на Паулиньо срещу Мирослав Енчев, Цветомир Панов отклони топката по много опасен начин към собствената си врата, но Иван Дюлгеров улови спокойно в крайна сметка.

60 снимки

В 20-та минута, сякаш от нищото, домакините поведоха. "Сините" организираха хубаво постепенно нападение, за да стигне топката до Здравко Димитров. Крилото качи топката на главата на Найджъл Робърта в наказателното поле, а нидерландецът намери непокрития Мартин Райнов, който от няколко метра не пропусна за 1:0.

Две минути по-късно Левски имаше шанс и за втори гол. След чудесен извеждащ пас към Робърта стрелецът напредна, но от малък ъгъл от около 20 метра не успя да уцели очертанията на вратата на Иван Дюлгеров.

Минута преди края на първата част нещата за гостите станаха още по-неприятни. Безсмислено и грубо нарушение в краката на Мартин Райнов доведоха до второ официално предупреждение за атакуващия халф Илиан Илиев-младши и съответно червен картон. По този начин "моряците" останаха с 10 души.

В началото на второто полувреме обаче момчетата на Илиан Илиев-старши показаха зъби и тотално надиграха "сините" в първите минути, независимо от численото си изоставане. В 52-та минута гостите се оказаха 4-ма на двама във последните 30 метра на Левски, но бранител на "сините" успя да се справи с центриране на Виктор Попов и да не позволи на цели трима напаадтели на "моряците" да нанесат хубав удар с глава.

Само 3 минути по-късно логичното се случи. След поредната хубава атака на гостите по десния фланг Исмаил Иса, оказал се на фланга, намери с прекрасно центриране Матиас Курьор, който от няколко метра матира Николай Михайлов за 1:1.

В 59-та минута момчетата на Георги Тодоров имаха огромен шанс да излязат напред в резултата за втори път. След ново прекрасно центриране на Здравко Димитров Найджъл Робърта се извиси, но както с глава, така и след това при добавката не успя да преодолее страхотния Иван Дюлгеров на вратата на гостите.

В 69-та минута се стигна и до сензационния обрат на "Герена".  След като "сините" изпълниха ъглов удар Ивайло Найденов се намеси нескопосано, за да подари топката на Васил Панайотов. Халфът напред напълно сам в рамките на 50 метра, за да разстреля Николай Михайлов за 2:1. Освиркванията непременно последваха от домакинските привърженици.

До края на срещата играта се накъса, като смените и нарушенията преобладаваха. До ново попадение не се стигна, въпреки хаотичния натиск на "сините" и в крайна сметка гостите се поздравиха с героичен успех насред "Герена". Така Черно море излезе на 5-та позиция с 14 пункта след 10 кръга, докато Левски потъна на изключително незавидното 10-то място преди останалите срещи от кръга.

Левски - Черно море 1:2

1:0 - Мартин Райнов (20)

1:1 - Матиас Курьор (55)

1:2 - Васил Панайотов (69)

Ето и съствите на двата тима:

Левски: Николай Михайлов, Алекс Петков, Живко Атанасов, Ивайло Найденов, Матео Стаматов, Мартин Райнов, Тома Даске, Паулиньо, Андриан Краев, Найджъл Робърта, Здравко Димитров;

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Мирослав Енчев, Цветомир Панов, Васил Панайотов, Стефан Велев, Родриго, Илиан Илиев, Матиас Куриор, Исмаил Иса;