ЦСКА и Стал Миелец завършиха 1:1 в първата контрола на "червените" за 2022 година. Калоян Кръстев (27) изведе българския тим напред в резултата, в началото на втората част японецът Коки Хинокио (54) се разписа за съперника, който заема осмото място в полската Екстракласа. ЦСКА получи два червени картона през второто полувреме, но завърши в пълен състав, тъй като според договорката на мястото на изгонените играчи влязоха други от скамейката. Иван Турицов (65) и Тибо Вион (72) бяха отстранени от игра и това наложи връщането в игра на Асен Дончев и Мохамед Осман. "Червените" бяха водени от Анатоли Нанков, тъй като старши-треньорът Стойчо Младенов е болен.

ЦСКА Стал Миелец

източник: официален сайт на ЦСКА

Срещата започна с опасност пред вратата на Димитър Евтимов, след като юношата Росен Божинов се подхлъзна малко зад центъра на терена и партньорът му в отбраната Юрген Матай бе принуден да фаулира играч на съперника. От прекия свободен удар обаче Кристиян Гетингер не успя да преодолее стената на българския тим.

Едва в 21-ата минута футболистите на ЦСКА създадоха напрежение пред вратата на съперника. Вилдсхут бе съборен на левия фланг и каращият пробен период сирийски халф Мохамед Осман прати хубаво центриране в наказателното поле, което обаче бе избито в корнер от защитник на Стал. Пет минути след това Яник Вилдсхут получи чудесен пас в коридор и нахлу в наказателното поле, но шутира неточно от малък ъгъл.

В 27-ата минута ЦСКА поведе, след като Калоян Кръстев надскочи всички в наказателното поле след центриране от фаул на Мохамед Осман и с глава прати топката в мрежата на полския тим за 1:0.

До почивката футболистите не успяха да затруднят вратарите и на двата отбора.

През второто полувреме ЦСКА се появи изцяло с нов състав. В него бе и друг играч, каращ проби в тима - мароканецът Алексис Коли.

В 54-ата минута Стал стигна до изравнителен гол чрез Коки Хинокио.  След бърза контраатака отляво топката бе пратена към Хинокио, който финтира Мено Кох и шутира. Бусато опита да реагира, но не успя да избие - 1:1.

След попадението на полуците нарушенията зачестиха и играта се накъса. При едно от тях в 65-ата минута с директен червен картон бе изгонен Иван Турицов за груб фаул край тъчлинията. Седем минути след това и Тибо Вион бе отстранен от рефера за удар без топка в корема на играч на Стал.

ЦСКА пропусна да си върне аванса в 79-ата минуга, когато Варела изведе Чатакович сам срещу вратаря, но ударът на босненеца мина покрай дясната греда.

ЦСКА - СТАЛ МИЕЛЕЦ 1:1

ЦСКА (1 полувреме): 25.Димитър Евтимов, 16. Асен Дончев, 2. Юрген Матай, 26. Росен Божинов, 18. Брадли Мазику, 3. Жеферсон, 24. Карло Мухар, 27.Мохамед Осман, 30. Яник Вилдсхут, 17.Бисмарк Чарлс, 14. Калоян Кръстев

ЦСКА (2 полувреме): Густаво Бусато, Иван Турицов, Мено Кох, Калоян Пехливанов, Алексис Коли, Амос Юга, Федерико Варела, Тибо Вион, Хамза Чатакович, Георги Чорбаджийски, Жорди Кайседо

СТАЛ МИЕЛЕЦ: 1. Рафал Страцзек, 2. Албин Гранлунд, 4. Божидар Чорбаджийски, 5. Матеуш Зиро, 14. Кристиан Гетингер, 23. Мачей Домански, 10. Матеуш Мак, 11. Максимилиан Ситек, 20. Грегорж Томасиевич, 22. Коки Хинокио, 26. Аркадиуш Касперкиевич