Тимът на ЦСКА записа победа в поредния си контролен мач през зимната подготовка за рестарта на сезона. В първата си проверка на българска земя след лагера в Турция „червените” надделяха с категоричното 4:0 над втородивизионния Струмска слава Радомир в мач, игран на базата на столичани в Панчарево. По две попадения паднаха в двете части на срещата, като Юнус Санкаре откри в 13-ата, а девет по-късно Валентин Антов удвои актива за тима на Бруно Акрапович.

Босненецът направи редица промени през второто полувреме и две от резервите му доставиха другите два гола. Енрике Рафаел покачи в 71-ата, а Ахмед Ахмедов оформи крайния резултат три минути преди края на редовното време. В игра през второто полувреме за софиянци се появи гамбийският халф Иса Худа, който е на проби и бе видяно качеството му в хода на контролната среща.

Срещата е наблюдавана на живо от техническия директор Алън Пардю, който е в компанията на Данаил Ганчев.

Али Соу и Георги Йомов повеждат атаката на ЦСКА срещу втородивизионния тим на Радомир в четвъртата контрола на "червените" тази зима.

След три минути игра дойде първият шанс в срещата за домакините. Топката бе центрирана в наказателното поле вляво за Брадли Мазику, който стреля с глава, но неточно. След 12 минути игра Тибо Вион пусна леко към Георги Йомов от фаул, но Петков улови. Секунди по-късно Али Соу комбинира с Брадли Мазику в наказателното поле, който достави топката с пас към Юнус Санкаре, а той с глава отблизо откри резултата - 1:0.

ЦСКА материализира превъзходството си на терена с втори гол след 22 минути игра. Тогава Тибо Вион центрира от ъглов удар на близката греда, където абсолютно непокрит бе оставен младия бранител на "червените" Валентин Антов, който отблизо удвои актива за домакините - 2:0.

Секунди по-късно Мазику опита центриране отляво, което бе дълго за Али Соу, но топката стигна до Тибо Вион, чийто диагонален шут излетя аут. В 30-ата минута домакините направиха бърза атака през средата на терена, след като Али Соу изведе Тиаго Родригес фронтално срещу вратаря Петков. Последва удар на португалеца, но ала стражът на Струмска слава с тяло блокира топката и я прати в корнер, от който не произлезе нищо интересно.

91 снимки

След 51 минути игра Санкаре изведе с перфектен пас Георги Йомов зад отбраната на втородивизионния тим. Българинът стреля от въздуха с десния си крак, но топката не намери очертанията на вратата. Миг по-късно Йомов реализира попадение след хубав изстрел, но страничният съдия вдигна флага си за засада. В 64-ата минута бранител на Струмска слава блокира опасен удар на Тиаго Родригес, който стреля в наказателното поле на гостите и топката отиде в ъглов удар.

След 65 минути игра Акрапович пусна като резерва дошлият на проби гамбийски полузащитник Иса Худа. В 71-ата минута ЦСКА реализира трето попадение срещу своя опонент. Тогава Ахмед Ахмедов изведе вдясно Джером Синклер, който центрира умело, а Енрике Рафаел шутира от въздуха и с десния крак матира стража на гостите за 3:0.

Четвърт час преди края на проверката Греъм Кери шутира от дистанция, ала вратарят на гостите се справи и боксира в ъглов удар. Три минути преди края на редовното време тимът на Бруно Акрапович реализира и четвърти гол в срещата. Адалберто Пеняранда проби добре отдясно към аутлинията и върна пас по земя в наказателното поле за непокрития Ахмедов. Нападателят сложи десния си крак на пътя на топката и я прати във вратата на Струмска слава.

60 секунди по-късно Амос Юга шутира отдалеч, но топката премина встрани от вратата на гостите от Радомир.

В добавеното време на срещата Синклер прати страхотна топка в наказателното поле на Струмска слава, а Ахмедов отправи удар с глава, но стражът на гостите се справи. Това бе и последният по-интересен щрих в срещата, като следващата контрола на "червените" е а 29-и януари срещу Пирин в Благоевград.

FT / ЦСКА 4:0 СТРУМСКА СЛАВА

1:0 Юнус Санкаре (13)

2:0 Валентин Антов (22)

3:0 Енрике Рафаел (71)

4:0 Ахмед Ахмедов (87)

Състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в) (58' - 25. Димитър Евтимов), 11. Петър Занев (к) (46' - 8. Греъм Кери), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес (58' - 21. Амос Юга), 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригез, 15. Тибо Вион, 13. Юнус Санкаре (58' - 9. Адалберто Пеняранда), 22. Али Соу, 30. Георги Йомов.

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 24. Джером Синклер, 28. Пламен Гълъбов, 7. Енрике Рафаел, 17. Toнислав Йорданов, 9. Адалберто Пеняранда, 30. Радослав Живков, 4. Иса Худа.

СТРУМСКА СЛАВА: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Румен Сандев, Денислав Мицаков, Димитър Петков, Никола Борисов, Ивелин Илиев, Антон Тунгаров, Реджеб Халил, Борислав Николов, Георги Иванов, Владимир Димитров