Тимът на ЦСКА 1948 победи Берое с 1:0 в дерби от 15-ия кръг на efbet Лига. Гол на Шопов в 48-ата минута на двубоя направи разликата. Атакуващият играч на домакините получи топката от Юсеин на далечната греда след късо изпълнение на свободен удар и матира Ганев. В 58-ата минута Камбуров нацели и страничната греда на Ганев. След този успех момчетата на Красимир Балъков вече са на 5-ото място с актив от 23 точки, а Берое е 7-ми с 18, но и три мача по-малко.

Антон Узунов
54 снимки

Първата сериозна опасност в мача дойде в 9-ата минута, когато след опасен удар на Бастунов, топката се отклони от крака на Георги Ангелов, но вратарят Ганев изби в корнер. След изпълнението му нямаше опасност за вратата на Берое.

Старозагорци отвърнаха с опасно центриране от пряк свободен удар в 19-ата минута, но центрирането на Бакалов беше изчистено от Камбуров, който се беше върнал да помогне на бранителите на ЦСКА 1948.

Статистиката от ЦСКА 1948 - Берое

източник: Sofa Score

Гостите отправиха удар към вратата на Наумов в 26-ата минута, когато Цветков стреля от далечно разстояние, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Юсеин си освободи простраство за стрелба, но ударът му беше спасен от Ганев.

В 39-ата минута на двубоя Макута опита да си спечели дузпа, падайки в наказателното поле на ЦСКА 1948, но съдията Вълков му извади жълт картон за симулация. В последната минута на първата част Бакалов намери добре Макута в наказателното поле на домакините, но той стреля неточно.

Гол на Шопов в 49-ата минута на двубоя направи разликата в полза на ЦСКА 1948. Атакуващият играч на домакините получи топката от Юсеин на далечната греда след късо изпълнение на свободен удар и матира Ганев.

​Берое се активизира и започна да търси гол. В 55-ата минута Еривалдо получи отличен пас от Макута, напредна, в първия момент преодоля Наумов, но вратарят на домакините с последни усилия преди да падне на тревата с пръстите си прати топката в корнер. Малко по-късно и Макута излезе в чиста позиция, но отново вратарят на ЦСКА 1948 се намеси отлично.

В 58-ата минута пропуск направи Мартин Камбуров, след като гредата помогна на Ганев топката да не влезе в мрежата, след като нападателят получи отличен пас от Юсеин.

ЦСКА 1948 направи отлична атака в 77-ата минута на двубоя, Русев потърси в наказателното поле Камбуров, но топката избяга леко на нападателя и атаката загуби остротата си. Седем минути по-късно удар на Гущеров от пряк свободен удар не затрудни Ганев. Еривалдо стреля добре към вратата на Наумов в 86-ата минута, но вратарят на домакините изби с крак. Минута по-късно отново той засече центриране от корнер, отново не намери целта.

До края на двубоя Берое натисна в търсене на изравняване, но така и не сполучи.

ЦСКА 1948 - Берое 1:0
голмайстор: 1:0 Шопов (49)

Ето и съставите на двата отбора:

ЦСКА 1948: Наумов, Пиргов, Василев, Александров, Орачев, Юсеин, Шопов, Бастунов (71-Русев), Иванов, Топузов (87-Минков), Камбуров (83-Гущеров)

Берое: Ганев, Мезаг, Цветков (72-Лебон), Бакалов (46-Еривалдо), Охене (79-Кукула), Макута, Фал, Стив Фуртадо, Георги Ангелов, Крум Стоянов (79-Али), Иван Минчев

съдия: Владимир Вълков