Шампионът Лудогорец стъпи „накриво” при гостуването си във Велико Търново на Етър, след като завърши 1:1 в мач от 22-ия кръг от родната efbet Лига. Разградчани изиграха стихийно първо полувреме, след като нацелиха на четири пъти гредите на „болярите”, а също така отбелязаха и гол, който неправилно бе отменен. Учудващо, но със старта на втората част Етър откри резултата, когато Иван Стоянов (48) наказа много сериозна грешка на вратаря Пламен Илиев. „Орлите” отговориха много бързо, след като изравниха (50) чрез Марселиньо.

По този начин Лудогорец не наказа грешката на Левски във Варна, който завърши 2:2 срещу Черно море, и разликата със „сините” остана седем точки. Лудогорец е с 52, докато Левски остава с 45. Етър, от своя страна, спечели една точка в борбата си за по-предна позиция и е 10-и с 20 пункта.

Павел Върба прави няколко промени спрямо загубата от Интер през седмицата в Лига Европа. Вдясно започва Жордан Икоко, след като бразилецът Сисиньо е аут заради наказание. В центъра на защитата отново започват Драгош Григоре и Георги Терзиев. Отляво пък стартира Антон Недялков. Анисе ще почива в тази среща, а до Светослав Дяков стартира Стефан Баджи. Карето в офанзивен план е същото от мача с "нерадзурите" - Вандерсон, Марселиньо, Густаво Каули, а напред - Якуб Швиерчок.

Лудогорец можеше да открие резултата в четвъртата минута. Етър извърши нарушение в лоша зона, а Марселиньо стреля от фаула, но Анатоли Господинов отрази топката и тя се отби в десния страничен стълб на вратата му. Миг по-късно Швиерчок бе оставен да овладее топката с гръб към вратата на Етър и пробва ножично изпълнение, което обаче нацели напречната греда на "болярите". След десет минути игра дойде и третата греда за "орлите". Тогава Вандерсон стреля от нарушение от малък ъгъл, но бившият страж на ЦСКА - Анатоли Господинов, отново отклони топката и тя се отби в напренчата греда.

Натискът на „орлите” продължи, а в 21-ата минута Швиерчок изпусна страхотен шанс да открие резултата. Вандерсон проби на скорост отляво и центрира великолепно към поляка, който обаче стреля вяло и Господинов отрази.

В 32-ата минута шампионът отбеляза гол, който обаче бе неправомерно отменен. След статично положение топката бе изчистена напред, а защитата на Етър тръгна да се изнася. Все пак Густаво Каули получи остър пас по земя и спря кълбото. Бразилецът си побутна топката и отправен силен удар, който спря във вратата на Етър, но реферът Петър Митрев вдигна флага си за засада, която на повторенията се видя, че я няма.

В 41-ата минута Марселиньо сви вляво за Густаво Каули, чието центриране бе за Швиерчок. Нападателят отигра с глава, но за сетен път Господинов не допусна гол.

Втората част стартира вихрено за Лудогорец, но учудващо Етър поведе в резултата. В 48-ата минута топката бе запратена вдясно за Иван Стоянов. Той надбяга Светослав Дяков, а стражът на гостите Пламен Илиев бе тръгнал да пресича топката. Някогашният вратар на Левски спря, след което се подхлъзна, а Стоянов с финес го прехвърли и откри резултата във Велико Търново - 1:0.

Две минути по-късно Лудогорец изравни. Дойде центриране от корнер, а Григоре с глава прати топката в напречната греда. Тя се озова в Марселиньо, който с техничен удар изравни резултата, оставяйки без шанс Анатоли Господинов.

В 52-ата минута Якуб Швиерчок овладя кълбото в полето на Етър и финтира Дюлгеров. Последва тежък удар по диагонала, но топката профуча встрани. Пет по-късно Вандерсон получи центриране отляво и стреля от воле, но заложи на силата, което не бе добрата за него опция – аут.

Полека-лека натискът към вратата на Етър остана лимитиран до тотално владеене на топката, но не толкова сериозни положения.

В последната минута от редовното време Антон Недялков се пусна на скорост отляво. Бранителят подаде за Вандерсон, но той се подхлъзна и не уцели добре топката. Тя отиде в Марселиньо, който вложи много сила, но Скерлев с тялото си я изби напред.

В добавеното време Лудогорец можеше да вземе победата. Стефан Баджи пусна вляво за Мавис Чибота. Той можеше да стреля, но подаде за Марселиньо, който отправи удар, но някак Антон Недялков с шпагат спря опита на бразилеца – корнер. При него Марселиньо отново можеше да отбележи, след като при разбъркването кълбото се озова до втора греда за него, но бе по-високо от нужното и халфът не намери вратата.

ЕТЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

1:0 Иван Стоянов (48)

1:1 Марселиньо (50)

Стартовите състави на двата тима:

Етър: Анатоли Господинов – Кольо Станев, Александър Дюлгеров, Красимир Станоев, Иван Скерлев, Антон Огнянов, Яни Пехливанов, Никола Колев, Иван Стоянов, Педро Лагоа, Милчо Ангелов

Треньор: Петко Петков

Лудогорец: Пламен Илиев – Антон Недялков, Георги Терзиев, Драгош Григоре, Жордан Икоко – Светослав Дяков, Стефан Баджи – Марселиньо, Вандерсон, Густаво Каули, Якуб Швиерчок

Треньор: Павел Върба