Черно море стигна до драматична победа с 2:1 у дома над Ботев Враца. Двубоят на "Тича" беше от 12-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" трябваше да правят обрат, след като в 9-ата минута Мирослав Маринов откри резултата. В началото на втората част Васил Панайотов изравни, а във втората минута на добавеното време Матиас Курьор донесе ценния успех на варненци.

С успеха Черно море събра 22 точки е заема 5-о място във временното класиране, докато Ботев е 11-и с 10 точки.

"Моряците" изиграха слаба първа част, но показаха коренно различно лице през второто полувреме. Николай Златев удари гредата, а по-късно Матиас Курьор направи непростим пропуск от 5-6 метра, останал сам срещу вратаря.

startphoto.bg
12 снимки

Първата добра възможност се откри пред гостите. Във 2-ата минута Даниел Генов проби през центъра и отправи удар от около 12 метра, получи се рикошет, след който Георги Георгиев успя да избие в корнер. Седем минути по-късно врачани поведоха. Браян Переа получи пред наказателното поле и пусна към оставения непокрит отдясно Мирослав Маринов. Младокът отправи силен удар в далечния ъгъл, реализирайки за 0:1.

В 16-ата минута "моряците" получиха право да изпълнят пряк свободен удар на дъгата на наказателното поле. Мазир Сула стреля в стената. Топката се озова във Васил Панайотов, чийто шут мина високо над вратата. Седем минути по-късно домакините организираха многоходова атака. Мади Кета напредна отляво и навлезе навътре. Офанзивният футболист намери Исмаил Иса, който върна към Закария Беншаа, а алжирецът шутира опасно покрай вратата от 11-12 метра.

В 28-ата минута Кета успя да се освободи от Браян Мендоса отляво, напредна с топката и отправи удар с външен фалц от малък ъгъл, но не затрудни Красимир Костов. Малко след това Сула стреля неточно от границата на наказателното поле.

В 32-ата минута Виктор Попов не успя да изчисти центриране на Монтоя. Кълбото се озова отново в колумбиеца, който потърси Йохан Валбуена на далечната греда, но халфът стреля покрай вратата. Минута по-късно Иса засече с глава центриране от корнер на Сула, но Костов улови.

Втората част започна отлично за домакините. Влезлият на почивката Николай Златев проби отдясно и центрира в наказателното поле. Там Кета не успя да нанесе хубав шут, който беше блокиран от защитник в червено. Кълбото се озова във Васил Панайотов, а халфът с удар от дузпата матира вратаря за 1:1. Секунди по-късно капитанът на "моряците" отново се озова на стрелкова позициия, но техничният му удар мина опасно покрай вратата.

След час игра варненци бяха близо до пълен обрат. Защитата на Ботев изпусна Живко Атанасов след центриране от корнер на Сула на близката греда, но ударът на защитника мина опасно покрай вратата. В 68-ата минута Маринов направи сериозен пропуск. Младокът отправи удар с глава след центриране отляво, но Георгиев изби в корнер. След неговото изпълнение вратарят на домакините трябваше да се намесва след удар от дъгата на наказателното поле на Маринов.

В 78-ата минута гредата спаси гостите. Златев получи от Кета пред наказателното поле, успя да се освободи от защитник и потърси далечния ъгъл, но топката срещна страничната греда. Две минути по-късно Курьор направи непростим пропуск. Националът на Мартиника получи в наказателното поле, нагласи си топката и от около 5-6 метра, останал сам срещу Костов, стреля над вратата.

В 88-ата минута отбраната на гостите сбърка. Топката се озова в Курьор отляво. Нападателят подаде към Беншаа, но ударът на алжиреца беше блокиран. Минута след това Алекс Фернандес опита да изненада Костов от пряк свободен удар, но вратарят внимаваше и изби в корнер.

"Моряците" стигнаха до пълен обрат във втората минута на добавеното време. Златев направи пореден отличен пробив отдясно. Младокът напредна и намери в наказателното поле Матиас Курьор, който с удар от движение по земя от дузпата вкара за 2:1.

Черно море – Ботев Вр 2:1

0:1 Мирослав Маринов (9)

1:1 Васил Панайотов (47)

2:1 Матиас Курьор (90+2)

Черно море: 22. Георги Георгиев, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (к), 8. Мазир Сула, 20. Мади Кета (64 - 19. Матиас Курьор), 88. Мимито, 31. Закария Беншаа (88 - 7. Матеус Клементе), 9. Исмаил Иса (46 - 39. Николай Златев)

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 7. Матеуш Клементе, 19. Матиас Курьор, 39. Николай Златев, 77. Стефан Велев, 11. Алекс Фернандес

Старши треньор: Петър Костадинов

Ботев Вр: 76. Красимир Костов (к), 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 3. Мартин Кавдански, 37. Том Зарандона, 6. Антонио Георгиев, 88. Йохан Валбуена (68 - 24. Стефан Гаврилов), 10. Сантиаго Монтоя (82 - 21. Жан-Пиер да Силва), 15. Мирослав Маринов (68 - 28. Клери Сербер), 19. Браян Переа, 9. Даниел Генов (82 - 20 Меси)

Резерви: 34. Федерико Рубио, 21. Жан Пиер Да Силва, 28. Клери Сербер, 14. Мартин Атанасов, 20. Меси Биатумусока, 24. Стефан Гаврилов, 91. Венцислав Христов

Старши треньор: Дани Моралес

Ж.к.: Васил Панайотов (Черно море); Йохан Валбуена, Сантиаго Монтоя (Ботев Враца)

Съдия: Димо Димов