Отборът на Черно море продължи с отличната си серия в efbet Лига. Футболистите на Илиан Илиев надделяха с 2:0 над ЦСКА 1948 в последния си домакински мач за 2021 година. Така „моряците” изравниха свой рекорд в елита, записвайки цели единадесет срещи без загуба.

Варненци са правили това още два пъти в цялата си история. В последния кръг от есенния дял на шампионата Черно море среща в ЦСКА в София, когато може да подобри постижението си.

Точни в днешния мач срещу ЦСКА 1948 бяха капитанът на Черно море Даниел Димов през първата част и Пабло Гарсия от дузпа в продължението на срещата. Така Черно море се изкачи на третото място във временното класиране и в следващия кръг ще се изправи срещу ЦСКА в директен спор за втората позиция в efbet Лига.

LAP.bg
7 снимки

Първата интересна ситуация в мача дойде в наказателното поле на домакините. Емил Мартинов центрира много добре отдясно, Денислав Ангелов обаче не успя да овладее добре коженото кълбо и да стреля. Въпреки това стражът на домакините също не действа авторитетно и изпусна топката, но впоследствие бе отсъдено нарушение в нападение.

Отговорът на Черно море дойде много бързо. Андраде изведе отлично Сердюк в наказателното поле отляво и въпреки че защитник на „червените” успя да докосне топката, украинецът съумя да стреля по диагонала и да затрудни максимално Наумов, който изби в ъглов удар.

В 15-ата минута Емил Мартинов бе много близо до това да открие резултата. Халфът на гостите стреля много технично от дистанция, но Дюлгеров се отличи с добро спасяване.

Малко по-късно наставникът на домакините Илиан Илиев трябваше да извърши принудителна смяна в състава си, след като Цсветомир Панов получи травма и трябваше да напусне терена. На негово място се появи Мартин Дичев.

Резултатът в мача бе открит в 28-ата минута след изпълнение на статично положение. Домакините получиха право да изпълнят корнер отдясно на вратата на гостите. Топката бе центрирана в наказателното поле, където Влатко Дробаров пропусна топката, за да попадне тя в абсолютно непокрития Даниел Димов на точката на дузпата. Капитанът на домакините стреля с глава и прати коженото кълбо в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Попадението окрили футболистите на Илиан Илиев, които продължиха да атакуват вратата на своя противник. Емил Мартинов действа грубо срещу Сердюк пред наказателното си поле, за което получи жълт картон. Украинецът стреля от прекия свободен удар, но прати топката покрай вратата.

Минути по-късно Емил Мартинов отново действа много грубо, но този път бе пожален от главния рефер Станимир Тренчев, който не посмя да покаже втори жълт картон за играча на гостите, а това доведе до сериозни претенции от щаба и футболистите на Черно море.

Постепенно двубоят се изнерви, а поредните реакции от Илиан Илиев му донесоха официално предупреждение.

През второто полувреме битката на стадион „Тича” бе по-скоро тактическа, като положенията пред двете врати бяха далеч по-малко. Футболистите на двата тима бяха допълнително затруднени и от непрестанния дъжд, който направи терена още по-тежък.

Най-чистото положение след почивката се откри пред нападателя на гостите Денислав Ангелов, който бе изведен очи в очи с вратаря на домакините, но си поведе дълго топката и въпреки че преодоля стража, не успя да достигне коженото кълбо и да стреля към опразнената врата.

В продължението на мача Черно море стигна до дузпа, след като Симеон Петров изблъска Зе Гомеш на границата на наказателното поле, а реферът Станимир Тренчев посочи бялата точка. Положението бе преразгледано с ВАР, а решението на съдията бе потвърдено.

Зад топката застана Пабло Гарсия, който нямаше никакви трудности да реализира и да оформи крайния резултат в срещата.

FT • ЧЕРНО МОРЕ – ЦСКА 1948 2:0 • Програма Резултати Класиране

1:0 Даниел Димов 28'

2:0 Пабло Гарсия 90' (д)

Стадион: „Тича”, Варна

Рефер: Станимир Тренчев, София

Черно море: 25 Иван Дюлгеров , 6  Виктор Попов, 3 Живко Атанасов, 28 Влатко Дробаров, 27 Даниел Димов , 71 Васил Панайотов, 2 Цветомир Панов (32 Мартин Дичев, 15'), 23 Пабло Гарсия, 15 Леандро Андраде, 17 Велислав Василев, 9 Евгений Сердюк

Резерви: 22 Георги Георгиев, 72 Родриго Енрике , 18 Мартин Милушев, 14 Калин Георгиев, 7 Родриго Вилела, 20 Зе Гомеш

Старши треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов , 7 Марио Топузов, 87 Симеон Петров, 25 Георги Ангелов, 24 Лазар Марин, 18 Ивайло Чочев, 37 Емил Мартинов, 33 Галин Иванов, 20 Ангел Бастунов, 10 Георги Русев, 9 Денислав Ангелов

Резерви: 1 Димитър Тодоров, 5 Махаил Минков, 8 Ивайло Климентов, 98 Валентин Йосков, 56 Богдан Костов, 41 Андрей Йорданов, 61 Стелиян Добрев