Царско село и Черно море завършиха 0:0 в мач от първия кръг на efbet Лига за новия сезон. Двата отбора дадоха старт на новата кампания в родния шампионат по очаквано бавен начин през първото полувреме, когато чистите положения не изобилстваха. Въпреки динамичното начало на вторите 45 минути, някои ключови намеси на двамата вратари с фамилия Георгиев запазиха двете нули на таблото и така точките в София бяха поделени.

Антон Узунов
20 снимки

В третата минута Родриго центрира от пряк свободен удар, но Попадийн изчисти в ъглов удар. След него обаче играч на гостите игра твърде слабо и много неточно с глава, а опасността премина.

6 минути по-късно Георги Георгиев реагира по блеснящ начин и спаси отбора си след петичка от въздуха на Венци Василев при центриране от свободен удар.

В 19-ата минута Виктор Попов получи на скорост в пеналтерията, подаде към непокрития Родриго Вилела, който се завъртя и моментално шутира към десния ъгъл, но в аут.

В 37-ата минута Пабло Гарсия бе оставен непокрит пред дъгата, финтира бранител и стреля по земя с десния крак, но Янко Георгиев улови.

Още в 47-ата минута гостите създадоха първата опасност за втората част. Стефан Велев бе изведен на отлична стрелкова позиция от границата на наказателното поле, но опитът му за гол с левия крак по земя бе отразен без проблем от Янко Георгиев.

В 53-ата минута Милчо Ангелов имаше най-добрия шанс да открие резултата, след като се озова сам срещу Георгиев на два метра пред голлинията след пас от дясното крило на Шопов, но стражът на гостите блонжира по перфектен начин в левия ъгъл и предотврати сигурно попадение.

9 минути след това Пабло Гарсия пробва далечен изстрел с левия крак по посока левия ъгъл, ала стражът на "царете" внимаваше и спаси.

В 85-ата минута Петър Атанасов овладя отбита от защитата топка след свободен удар и шутира силно с десния крак, но над напречната греда.