Берое и ЦСКА не излъчиха победител, завършвайки 0:0 в един от най-интересните сблъсъци от 12-ия кръг в efbet Лига. "Червените" бяха по-активният отбор през първото полувреме, но домакините бяха по-опасният тим през втората част. С голяма заслуга за равенството има и вратаря на гостите Густаво Бусато, който се намеси на няколко пъти решително.

Антон Узунов
90 снимки

ЦСКА пропусна да измести Лудогорец от първата позиция, но остава непобеден от началото на сезона. Берое също не променя мястото си в класирането и заема шестата позиция.

Берое ЦСКА

източник: Sofascore.com

Домакините стартираха по-агресивно двубоя и още в началните секунди Мартин Камбуров опита да застраши вратата на Густаво Бусато, но изстрелът му срещна тялото на Карол Метс.

Малко след това след заучено положение от пряк свободен удар Тибо Вион стреля, но високо над вратата.

В 15-ата минута Федерико Варела изведе Жорди Кайседо в наказателното поле, след което нападателят мигновено стреля, но много неточно и топката излезе в аут.

Пет минути по-късно се откри и първата добра възможност пред един от двата отбора. Стив Фуртадо центрира в наказателното поле, където непокритият Мартин Камбуров стреля в долния десен ъгъл, принуждавайки Густаво Бусато да се намеси решително и да отрази.

"Червените" веднага отговориха с бързо нападение отляво, което завърши с изстрел на Федерико Варела, но аржентинецът прати топката над вратата.

В 24-ата минута Мартин Камбуров се строполи в наказателното поле след съприкосновение с Амос Юга. Капитанът на Берое поиска дузпа, но претенциите му не бяха уважени от главния съдия Георги Кабаков.

"Червените" се настаниха в продължителен период от време в половината на домакините и в 32-ата минута можеха да открият резултата. Георги Йомов центрира от фаул в наказателното поле, след което Федерико Варела чукна топката с глава, което принуди Генадий Ганев да избива решиелно под гредата в ъглов удар.

В следващите минути "червените" продължиха да контролират действията на терена, но възпитаниците на Стойчо Младенов не успяваха да застрашат Генадий Ганев.

На почивката треньорът на Берое Петър Колев направи една промяна в състава си, включвайки в игра Джунейт Али на мястото на висящия с жълт картон Стив Фуртадо.

ЦСКА отново овладя контрола на топката, но първата възможност бе за Берое. В 54-ата минута Даниел Генов получи в наказателното поле и отправи изстрел, който попадна в ръцете на Густаво Бусато.

В 56-ата минута домакините организираха още една добра атака по левия фланг. Александър Василев намери Даниел Генов в наказателното поле. Халфът нанесе мигновено удар, пращайки топката опасно над напречната греда.

Шест минути по-късно Карло Мухар опита да преодолее Генадий Ганев от дистанция, но изстрелът му срещна тялото на Георги Динков.

В 67-ата минута Джунейт Али проби отлично отдясно, след което подаде в наказателното поле, където Къйлън Лебон стреля от отлична позиция, но право в ръцете на Густаво Бусато.

Малко след това Илиян Стефанов проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле, след което Густаво Бусато улови.

Постепенно действията на терена се пренесоха в средата на терена и в този период липсваха головите възможности. В 80-ата минута Жеферсон центрира в наказателното поле, където Юрген Матей свали с глава към Карло Мухар, който нанесе изстрел, но Генадий Ганев без проблеми улови.

В 89-ата минута Густаво Бусато отново се намеси решително, опазвайки вратата си суха, след като отрази опасен удар с глава на Камен Хаджиев. Дълбоко в добавеното време бразилецът отрази и мощен изстрел на Реян Даскалов, което бе и последната опасност в мача.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:0

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Стив Фуртадо, Георги Динков, Камен Хаджиев, Александър Василев, Александър Цветков, Симеон Мечев, Реян Даскалов, Илиян Стефанов, Даниел Генов, Мартин Камбуров

Треньор: Петър Колев

ЦСКА: Густаво Бусатов, Пламен Гълъбов, Карол Метс, Юрген Матей, Брадли Мазику, Тибо Вион, Амос Юга, Федерико Варела, Янис Вилдсхут, Георги Йомов, Жорди Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов

Гл. съдия: Георги Кабаков

Стадион: "Берое", Стара Загора