Ботев Враца надви с 1:0 Спартак Варна у дома и задълбочи кризата в редиците на "соколите". Двубоят беше от 6-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение на стадион "Христо Ботев" вкара Браян Переа от дузпа в 17-ата минута. За колумбиеца това беше пето попадение от началото на сезона.

Двата отбора изиграха интересен мач, в който удариха три греди. На два пъти това сториха домакините, а веднъж гостите. Освен това голмайсторът Переа направи два сериозни пропуска.

С успеха Ботев събра 7 точки и заема 9-о място във временното класиране. Спартак е на дъното с една точка.

Антон Узунов
81 снимки

Срещата започна с домакински натиск. В 4-ата минута защитата на "соколите" се разкъса, което позволи на Переа да отправи удар, който беше блокиран. Топката попадна в Диего Фераресо, а бразилецът отправи силен удар от около 20 метра, но Дичевски изби в корнер. В 10-ата минута Васев не затурдни Костов с шут от далечна дистанция.

В 15-ата минута Генади Луго допусна груба грешка в отбрана, като вместо да изчисти топката в наказателното поле, позволи на Чавдар Ивайлов да го изпревари, а след това бранителят на "соколите" извърхи нарушение срещу своя противник. Главният рефер Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Браян Переа, който не сбърка за 1:0.

Малко след това Да Силва качи топката на главата на Генов, който отправи удар, но Дичевски изби в корнер. В 20-ата минута Ботев изпълни заучено корнер. Топката стигна до Маринов, който от движение отправи удар от границата на наказателното поле, но гредата спря врачани от втори гол.

В 27-ата минута гостите можеше да изравнят. Менди проби отляво и центрира в наказателното поле, където Васев се измъкна от защитата на Ботев и отправи удар с глава, който срещна горната греда. До края на първата част не се случи нищо запомнящо се.

В началото на второто полувреме Костов спаси отбора си от изравнително попадение. След центриране от корнер Никола Борисов успя да отправи коварен удар с глава, но вратарят на домакините изби. Ботев отговори с удар от далечна дистанция на Генов, но над вратата.

Минута по-късно врачани пропуснаха златен шанс да удвоят. Да Силва получи отляво и центрира в наказателното поле, където Мендоса надскочи Ел Анаби и отправи удар с глава, който срещна гредата. В 61-ата минута Да Силва напредна с топката и отправи удар от около 15 метра, но Дичевски се намеси решително и изби в корнер.

В 76-ата минута Борисов се извиси над всички след центриране от пряк свободен удар, но прати топката с глава покрай вратата. Две минути по-късно Переа пропусна да реши всичко в срещата, след като беше изпуснат от Ибрям, но не намери очертанията на вратата.

В 81-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар отляво на наказателното поле. Генов опита да изненада Дичевски с директен удар, но вратарят внимаваше и изби в корнер. Седем минути по-късно Переа пропусна нов златен шанс за гол. Колумбиецът се озова сам срещу вратаря след пас на Монтоя, преодоля Дичевски, но не успя да нанесе удар, след което загуби контрол над топката.

Ботев Враца - Спартак Варна 1:0

1:0 Браян Переа (17-дузпа)

Ботев Враца: 76. Красимир Костов /к/, 23. Браян Мендоса, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Фелипе, 8. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов (58 - 6. Антонио Георгиев), 14. Мартин Атанасов, 15. Мирослав Маринов (66 - 10. Сантиаго Монтоя), 9. Даниел Генов (90 - 20. Меси Назер), 19. Браян Переа, 21. Жан-Пиер да Силва

Резерви: 34. Федерико Бариос, 6. Антонио Георгиев, 11. Виктор Василев, 20. Меси Назер, 22. Петър Кепов, 10. Сантиаго Монтоя

Треньор: Росен Кирилов

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 23. Проспер Менди, 19. Никола Борисов, 22. Сами ел Анаби, 12. Генади Луго (76 - 3. Ибрям Ибрям), 10. Янчо Андреев /к/ (76 - 24. Лиандро Мартис), 17. Цветан Илиев, 8. Ивайло Климентов (86 - 20. Николай Иванов), 11. Виктор Митев (86 - 9. Мехмед Сабри), 30. Божидар Васев (70 - 13. Руслан Черненко), 90. Мартин Тошев

Резерви: 67. Християн Христов, 20. Николай Иванов, 3. Ибрям Ибрям, 13. Руслан Черненко, 71. Георги Чукалов, 24. Лиандро Мартис, 9. Мехмед Сабри

Треньор: Георги Иванов

Ж.к.: Стефан Гаврилов, Луис Фелипе (Ботев); Янчо Андреев (Спартак)

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: "Христо Ботев"