Ботев Враца победи Ботев Пловдив при визитата си с Коматево с 1:0 във втори мач от съботната програма в родната efbet Лига. По този начин врачани пренаписаха историята си, като за първи път от 36 години победиха пловдивчани на техния терен. Също така това е първа победа за Ботев Враца при гостуване в efbet Лига от юли 2020-а година насам.

Единственото попадение в мача падна след десет минути, когато капитанът Валери Домовчийски прониза Янко Георгиев, за да донесе на практика победата за тима от Северозападна България.

21 снимки

Стартът на мача определено бе за Ботев Пловдив като темпо, но Илия Миланов от Ботев Враца пропусна да накаже брутална грешка на стража на Ботев Пловдив - Янко Георгиев след пет минути игра. Вратарят излезе неразчетено при центриране от корнер, а топката премина край него, за да я отиграе Миланов с глава, но той не успя да нацели опразнената пловдивска врата - аут.

Гостите откриха резултата чрез капитана си Домовчийски в десетата минута. Петър Атанасов подаде страхотно отляво към непокрития Домовчийски, който беше застанал между двамата централни бранители на Ботев Пловдив и с глава не можеше да пропусне от това разстояние - 1:0 за врачани.

След малко повече от 30 минути игра Антонио Вутов центрира с левия крак към наказателното поле, а Сашо Тонев "пропусна" топката за Неделев. Той стреля с десния крак по диагонала от 10-ина метра, но много неточно - аут.

Втората част на мача стартира с удар на крайния бранител на Ботев Враца - Ангел Лясков, но шутът му в 48-ата минута профуча встрани от пловдивската врата. Полека-лека домакините наложиха териториален натиск, който обаче не се материализира в нещо по-сериозно, като първият такъв удар посока вратата на Костов дойде в 67-ата минута. Тогава Страхотен удар на Антонио Вутов бе отразен от Костов, като вратарят прати топката в корнер. Миг по-късно Даниел Генов предпочете да стреля, вместо да центрира отдясно, а Янко Георгиев с изтегляне назад боксира топката, за да не влети тя във вратата му.

Тодор Неделев вляво подаде с пета технично за Александър Тонев. Той премина през Ангел Лясков и стреля много силно по диагонала към вратата на Костов, но именно това му оказа лоша шега - топката отлетя високо, високо над напречната греда на Ботев Враца.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - БОТЕВ ВРАЦА 0:1

0:1 Валери Домовчийски (10)

Стартовите състави:

Ботев Пд: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Иван Бандаловски, Станислав Работов, Филип Филипов, Радослав Терзиев, Димитър Тонев, Тодор Неделев /к/, Александър Тонев, Фабио Бурбано, Антонио Вутов

Ботев Враца: Красимир Костов, Аласан Н’Диайе, Ангел Лясков, Андреас Васев, Валери Домовчийски /к/, Венцислав Керчев, Илия Миланов, Петко Ганев, Петър Атанасов, Том, Христо Златински