Арда и Левски не излъчиха победител в мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на „Арена Арда” завърши 0:0. Домакините имаха по-добрите положения, но така и не съумяха да поразят вратата на Николай Михайлов. За „сините” отлична възможност за попадение пропусна Гьоко Зайков.

Така столичани не успяха да стигнат до гол във втори пореден мач и събраха 19 точки, които им отреждат 8-о място. Арда с точка по-малко на девето място.

Антон Узунов
69 снимки

Двубоят започна двуостро. В 3-ата минута домакините организираха опасна контраатака. Коконов проби отляво и пусна остър успореден пас в наказателното поле, но Жуниньо не успя да засече във вратата. В 8-ата минута Атанас Зехиров получи травма и беше заменен принудително от Илия Юруков.

В 14-ата минута Жуниньо с отлично подаване изведе Делев в наказателното поле. Михайлов се забави да излезе, но и нападателят на Арда реши да поеме топката, което се оказа грешно решение, затвори си ъгъла и стражът на "сините" отрази удара му.

В 16-ата минута гостите бяха близо до гол. Топката стина до Гьоко Зайков след центриране от корнер. Защитникът от 7-8 метра фронтално срещу вратата отправи удар, но Караджов спаси. Малко след това Михайлов увисна след центриране от корнер. На далечната греда обаче Милен Желев не успя да насочи топката във вратата.

В 27-ата минута вратарят на Левски трябваше да се намесва. Юруков проби отляво и намери Коконов на границата на наказателното поле. Офанзивният футболист отправи силен удар от движение, но Михайлов успя да избие. Четири минути след това удар с глава на Борислав Цонев след центриране на Галчев мина над вратата.

В 36-ата минута Зайков беше най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле на домакините, но ударът му рикошира в играч в синьо и излезе в корнер. В края на първата част Делев опита удар от далечна дистанция, но не затрудни Михайлов.

В началото на втората част Арда бе много близо до откриващото попадение. Юруков намери Кики отляво, който пусна прострелно центриране за Коконов. Офанзивният футболист от дузпата опита техничен удар, но покрай вратата. В 48-ата минута гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар на 20-тина метра от вратата. Марин Петков обаче стреля високо над гредата. Малко след това Димитър Костадинов получи отляво, справи се с двама противникови футболисти и навлезе навътре, но падна след съприкосновение с Милен Желев. Изненадващо главният рефер Станимир Тренчев не отсъди нарушение.

В 52-ата минута Билал Бари свали центриране отдясно за Радослав Цонев. Халфът отправи удар от десетина метра от движение, но неточно. В следващите минути играта се водеше предимно в центъра, като и двата отбора трудно създаваха нещо креативно в офанзивен план.

В 77-ата минута Здравко Димитров се пребори с Милен Желев, овладя топката, след което с хубав финт елиминира защитника на Арда и намери Ради Цонев на границата на наказателното поле. Халфът опита удар, който беше блокиран от Коконов. "Сините" поискаха дузпа, но повторенията ясно показаха, че ръката на играча на домакините е плътно прилепена за тялото. Три минути по-късно Димитров мушна топката между краката на Алек Петков и нахлу в наказателнотот поле, но вместо да отправи удар реши да пада и да симулира за дузпа.

Секунди по-късно Юруков преодоля Зайков пред наказателното поле и отправи силен удар, който Михайлов спаси. В 86-ата минута Делев намери Ковачев, който потърси далечния ъгъл, но топката мина опасно над вратата. Оказа се обаче, че Делев е бил в положение на засада.

Арда - Левски 0:0

Арда: 12. Иван Караджов, 8. Милен Желев , 9. Спас Делев , 17. Иван Коконов (80 - 10. Светослав Ковачев), 18. Слободан Рубежич , 24. Алекс Петков, 25. Давид Кики , 37. Едимар Жуниор (65 - 98. Тонислав Йорданов), 70. Христо Иванов , 80. Лъчезар Котев (65 - 33. Иван Тилев) , 81. Атанас Зехиров (10 - 77. Илия Юруков)

Резерви: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 10. Светослав Ковачев, 33. Иван Тилев, 71. Пламен Крумов, 77. Илия Юруков, 98. Тонислав Йорданов

Треньор: Славко Матич

Левски: 13 Николай Михайлов , 3 Гьоко Зайков , 10 Борислав Цонев (85 - 27. Асен Митков) , 19 Билал Бари , 20 Димитър Костадинов (58 - 11. Здравко Димитров) , 21 Радослав Цонев , 22 Патрик-Габриел Галчев , 4 Иван Горанов , 33 Хосе Чембърс , 88 Марин Петков (68 - 6. Ивайло Найденов) , 89 Андриан Краев

Резерви: 88. Пламен Андреев, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 41. Георги Александров

Треньор: Станимир Стоилов

Ж.к: Лъчезар Котев, Давид Кики, Жуниньо, Светослав Ковачев (Арда); Хосе Кордоба (Левски)

Съдия: Станимир Тренчев

Стадион: "Арена Арда"