Отборът на ЦСКА излиза в поредния си мач за т.нар. „задължителни за победа”, ако иска да остане непосредствено близо до върха в efbet Лига. „Червените” гостуват на Дунав Русе в двубой ор 7-ия кръг на шампионата.

Срещата открива неделната програма в първенството с начален час 18.00, като ще бъде излъчена пряко в ефира на DIEMA SPORT и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. Както винаги, GONG.BG ще ви направи съпричастни, като проследи минута по минута най-интересното от нейния развой.

ЦСКА най-после доказа признаци на стабилизиране при Люпко Петрович и се намира в серия от 4 поредни мача без загуба в първенството, като единственото реми в нея беше при 0:0 срещу Лудогорец.

„Червените” може и донякъде изненадващо да се разделиха с играчи като Божидар Чорбаджийски и Диего Фабрини през седмицата, но това по никакъв начин не подрива статута им на абсолютен фаворит.

Треньорът Люпко Петрович се очаква да заложи на схемата от двубоя с Арда (3:2), като Греъм Кери може би ще излезе като титуляр.

В Дунав не скриха, че се надяват да отмъкнат нещо в домакинството, макар треньорът Людмил Киров да отчете, че тимът му отстъпва на всички нива. Русенци определено трябва дажпоработят върху психиката си в хода на срещите, тъй като до този момент изпуснаха 6 точки от водеща позиция.

„Предстои ми треньорски дуел с Люпко Петрович, който си е направо великан в професията. По времето, когато бях помощник на Веско Великов, а той водеше Левски, сме се срещали, но сега е друго – ще се изправим един срещу друг“, заяви Киров в навечерието на двубоя.

Дунав Русе загуби всеки от последните си 4 мача с „червените” – 0:3 като гост на 22 септември 2017 г., 0:2 в Русе на 5 март 2018 г., ново 0:3 на „Армията” на 5 август м.г. и 0:2 пак в Русе на 24 ноември 2018 г.

ЦСКА от своя страна не може да бъде напълно спокоен от факта, че вратарят с най-много сухи мрежи през миналия сезон – Витаутас Черниаускас с 20, само веднъж не допусна гол в мрежата си в 5 мача през настоящия – при 0:0 срещу Лудогорец.