Пореден престижен футболен успех постигна отборът на Мнистерството на финансите (МФ) този път над солидния тим на архитектурно-строителната компания „Артекс Инженеринг“ АД с 10:5.

Двубоят бе с допълнителен заряд, защото това е първа среща на двата отбора помежду им. МФ бе представен от двойката в нападение Кирил Евтимов и Велин Пеев и полевите играчи Станислав Йорданов, Георги Николов, Даниел Миланов, Мартин Свиленов и Ивайло Соколов. Под рамката на вратата бе българският Хорхе Кампос - Здравко Бечев.

Първоначалните минути стартираха в мудно и бавно темпо, като вина затова имаше и голямата жега, която тормози играчите през целия игрови период. Все пак финансистите напипаха верния ритъм по-бързо от съперника и след хеттрик на Пеев плюс попадения на Кирил Евтимов и Станислав Йорданов си осигуриха комфортна преднина.

МФ

Постепенно момчетата на Артекс, чрез лидера си Данаил Желязков, загатнаха за своя потенциал и върнаха две попадения като при резултат 5-2 стартира и втората част от двубоя.Тя бе огледална на първата като развитие.

Финансистите започнаха ударно с идеята да решат рано изхода на срещата. Офанзивната четворка Кирил Евтимов, Пеев, Йорданов и Николов, напомняйки бразилският футболен супер модел „Quadrado mágico“ набързо пречупи опонента си с няколко нови красиви попадения.

В оставащите минути до края тимът на Артекс опита да се върне в мача, но времето им стигна само за почетна загуба.

МФ

Отборът на МФ посвещава победата на капитанът на Лудогорец Светослав Дяков, като пожелава успех на него и „орлите“ в предстоящите срещи с израелският шампион - Апоел Беер-Шева.

Реализатори за МФ: Велин Пеев-5 гола, Станислав Йорданов-3 гола, Николов и Кирил Евтимов по 1 гол.