Варненските Спартак и Одесос, както и софийският Искър, се класираха за финалите на държавното първенство по плажен футбол, които са от 8 до 10 септември в морската столица. Те заеха първите три места във втория кръг на надпреварата, който се проведе този уикенд в Шкорпиловци. На последното четвърто място остана Варна - Вяра надежда и любов, който отпада.

Тази сутрин се проведоха последните два мача. В първия Одесос надигра с 8:2 тима на Варненската митрополия. Три гола за успеха вкара един от най-опитните състезатели в този спорт Галин Милков, който записа най-бързия хеттрик - за по-малко от три минути. Два пъти точен бе капитанът на одесосци Милен Стефанов, а по-един път се разписаха Николай Стойчев, Юлиан Димитров и Кристиян Тодоров. За Варна ВНЛ головете бяха на други двама играещи от дълги години на плажа - Калоян Димитров-Шукера и Георги Минков. Това бе втори успех за Одесос, който завърши на втора позиция.

Третата си победа в турнира записа настоящият шампион на страната МФК Спартак. Варненци биха Искър със 7:2. Софиянци завършват с две поражения, но успехът им над Варна ВНЛ вчера ги класира за финалите във Варна. Дежурният си хеттрик записа Филип Филипов, а по един гол реализираха капитанът Калоян Цветков, Илиян Илиев, Мартин Великов и Иван Мартинов. Павлин Кузов и Асен Каракашев направиха загубата на Искър по-почетна с попаденията си.

В шестте мача от този втори кръг, който се организира от комисията по плажен футбол към БФС и община Долни чифлик, паднаха общо 64 гола. Припомняме, че турнирът в Шкорпиловци бе открит от дългогодишния фуболен национал на България Милен Петков. Бившият играч на Добруджа, ЦСКА, АЕК и Черно море изгледа всички срещи от надпреварата в компанията на новия председател на комисията по бийч сокър към БФС Николай Чернев.

Освен трите тима, които си осигуриха този уикенд класиране за финалите, във Варна ще участват също и отборите на СА-МВР, Свети Никола (Бургас) и ФК Русе.