Шампионът на България по плажен футбол МФК Спартак стартира с две победи участието си на международния турнир в румънския град Дева.

В първия си двубой варненци надиграха носителя на титлата на Молдова Джокер с 6:4 след продължение. Българите поведоха с 1:0 в първата третина, но във втората допуснаха обрат - 1:2. В третата част възпитаниците на Симеон Христов вкараха три гола срещу два на своя съперник и така пратиха срещата в продължение - 4:4. В него спартаковци успяха да стигнат до победата с две безответни попадения.

Тази вечер тимът от морската столица надигра убедително румънския Росен Хатег с 9:2. Българите взеха и трите третини, съответно с 2:1, 3:1 и 4:0.

В събота е своеобразният финал на надпреварата, като в 11,15 ч. родният шампион излиза срещу първенеца на Румъния Уест Дева. Домакинът на турнира също спечели двете си срещи днес и така между двата ще се реши титлата. Любопитното е, че това ще е четвърти мач между тези съперници за това лято. Първо те си размениха по един успех на международния турнир във Варна, а след това МФК Спартак би северните ни съседи в двубой от Шампионската лига по плажен футбол.

"Два добри мача за отбора. Надяваме се утре да играем добре и ако можем да спечелим турнира", коментираха от щаба на българския тим.