В двубой от 16-ия кръг на Областната група София - изток тимовете на Спортист Нови хан и Рилец Говедарци предложиха на публиката качествен футбол и пет гола. На трибуните присъства и доста колоритна публика, която подкрепяше домакините от Нови хан.

Футболистите от самоковското село спечелиха битката с 3:2 на стадиона в гара Елин Пелин, където домакинстват новоханци.

Феновете по трибуните

източник: Николай Пашкуров/Gong.bg

През първата част изключително топлото време повлия на предложеното от футболистите, а Рилец откри с попадение при една образцова контраатака чрез Крушарски в 9-ата минута на срещата.

През второто полувреме зрителите видяха нови 4 попадения, а по-щастливия тим се оказа този на гостите. Първо Спортист изравни с попадение на Анев, но гостите дръпнаха с две попадения между 65-ата и 69-ата минута чрез Крушарски и Митров. В края на мача домакините върнаха интригата с попадение на Анев, но силите не им стигнаха поне за хикс.

Срещата беше ръководена авторитетно от съдийската бригада от София с ръководещ Радко Кръстанов, който се справи с двубоя, а тон за това даде и коректното отношение на футболистите и от двата тима.