Стана ясен четвъртият шампион от веригата полуфинални турнири по плажен такроу. В Бургас триумфира тимът на Бургас волей. Тандемът Добрин Бяндов-Богдан Гагев успя да излезе от група А като втори тим и на полуфинала успя да се справи срещу Спейс Тийм (Апостол Трапов-Дидо Димов). Във финалния мач Бургас волей се изправи срещу  „Хала Мадрид“ (Иван Капитанов-Антон Атанасов), които в другия полуфинал успяха да се справят срещу едни от фаворитите за шампионската титла Лазур Свети Влас (Стоян Ненов-Димитър Цветанов).

В много драматичен двубой, изпълнен с обрати Бургас волей спечели купата след успех с 2-1 гейма.  В малкия финал Лазур Свети Влас надделя над Спейс тийм и остана на трето място в крайното класиране.

В края на турнира красивите състезателките на женския футболен клуб Нефтохимик 1962 Юлия Адрианова и Силвия Пантова направиха атрактивен шоу мач с бургаските шампиони. Всички мачове протекоха гладко заради перфектното съдийство на Севгин Адем.

Така вече станаха ясни шампионите за Варна (Лациали :Живко Бояджиев-Иво Георгиев Пифа), за Пловдив (Андип 92: Николай Плавлов-Йордан Хърков ), за Шкорпиловци (ФК Лозенец: Радослав Монев-Николай Илиев ) и за Пловдив (Бургас Волей: Добрин Бяндов-Богдан Гогев).

Тези двойки вече си осигуриха място на финалния турнир по плажен такроу във Варна на 10-и септември, когато ще бъде излъчен супер шампионът. Тогава в звездния поток ще бъдат двойките: Христо Йовов - Милен Петков, Александър Александров-Здравко Лазаров, Георги Иванов Гонзо – Ивайло Петров, Александър Александров - Здравко Лазаров Електричката, Милен Георгиев - Пламен Крумов. В другия поток ще попаднат четирите шампиона. Националните финали ще се проведат на плажа в Аспарухово на 10-и септември в 14:00 часа, веднага след приключването на супер финала от държавното първенство по плажен футбол.

Наградата за супер шампионите на турнирите по плажен такроу е осигурена от планински СПА комплекс “Mentor Resort”. Те ще получат уикенд за тях и половинките им в сърцето на Пирин планина. Победителите ще получат също шампионска купа и медали, осигурени от Община Варна. Мотото на турнира е „Не на агресията!“

Турнирите се организират от Олимпийски клуб-Варна 2013 със съдействието на Община Варна. Идеята срещна подкрепа и от Община Бургас.