Младежкият ни национален тим записа пореден разочароващ резултат в квалификациите за Европейското първенство, което ще се проведе в Италия и Сан Марино през 2019 година. Възпитаниците на селекционера Антоний Здравков едва се добраха до равенство 1:1 при гостуването си на Казахстан в трети мач от група 9.

В първите си два мача от борбата – срещу Люксембург и Казахстан в Стара Загора – България допусна загуба и равенство.

След тези резултати младежите ни заемат незавидната предпоследна позиция във временното подреждане, като с по-слаби показатели е тимът на Черна гора. Лидер е Франция с пълен актив от девет точки, следва Словения със седем, Казахстан с шест и Люксембург с четири.

През първото полувреме двата тима предложиха изключително скучен футбол, а чистите голови положения пред двете врати почти нямаше. Все пак тимът на Тони Здравков имаше леко териториално предимство и бе отборът, който владееше повече топката. Импровизация в предни позиции обаче липсваше.

Все пак в заключителните минути на първата част България пропусна две добри възможности. В рамките на 60 секунди Илия Димитров имаше два отлични шанса, но и при двата случая не сполучи.

При първия Кирил Десподов центрира добре отдясно, но Димитров не успя да се пребори за топката на метър от голлинията и защитник на домакините изчисти. При втория ударът с глава на Димитров бе слаб и не затрудни вратаря на Казахстан.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено. След слабите първи минути обаче, домакините стигнаха до реална голова опасност, при която обаче късметът бе на българска страна и при удара към вратата на Николай Кръстев, топката срещна гредата.

В 65-ата минута дойде и най-дискусионната ситуация в мача, когато Георгиев се озова на отлична позиция, стреля мощно, топката срещна напречната греда и тупна зад голлинията. Главният рефер обаче не получи сигнал от асистента си и показа играта да продължи.

Резултатът в мача бе открит в 76-ата минута от Заинутдинов. Футболистът на домакините се възползва от безобразна грешка в центъра на отбраната ни и с удар от около точката на дузпата стреля, за да даде преднина на своите.

България все пак показа характер и успя да стигне поне до точката в мача с изравнително попадение минута преди края. След центриране от корнер, топката бе пратена на далечната греда, където вратарят на Казахстан не успя да се намеси, а Венци Керчев с глава от малък ъгъл успя да вкара за крайното 1:1.

Следващият мач на България е на 14 ноември в Стара Загора срещу последния Черна гора.