Тимът на Ботев Ихтиман продължава с блестящото си представяне през април, след като записа петата си победа и с още едно равенство не познава вкуса на поражението вече шести пореден мач.

Момчетата на Валери Свиленов победиха Марек Дупница с 2:1 в мач от 28-ия кръг на първенството и вече са на 15-ото място с актив от 27 точки.

Отлично подготвеният тим на Ботев започна активно мача с Марек, но чистите голови положение липсваха и пред двете врати. В края на първата част отлична атака отляво позволи на Георги Недялков от няколко метра да открие резултата.

В 50-ата минута след центриране от корнер, отново той покачи резултата на 2:0. Сякаш това отпусна играчите и Марек се върна в мача като в 53-ата минута дупнишките футболисти наказаха домакините за 1:2.

До края на двубоя с умна игра домакините от Ботев запазиха преднината си, като Георги Недялков на два пъти имаше отлични възможности да реализира, за да оформи хеттрика си, но не сполучи.

В края на двубоя гостите опитаха обрат или поне изравняване, като с две смени след 80-ата минута освежиха играта си, но до изравняване така и не се стигна.

Марек се намира на 10-ото място с актив от 35 точки. В следващия кръг Ботев гостува на Елин Пелин в местно дерби. Срещата е в сряда от 18:00 часа.