ЖФК Берое стартира сезон 2017/2018 с убедителна победа с 5:1 над ЖФК Варна. Момичетата на Диана Колева диктуваха събитията на терена през всичките 90 минути и не оставиха съмнения в превъзходството си.

Резултата откри новото попълнение Даниела Мореева с техничен удар от 13 метра в 12-ата минута. Гостенките изравниха в 21-ата минута чрез Йоана Томова, която се разписа от метър с глава. В 32-ата минута капитанката Нина Георгиева напредна от ляво и от малък ъгъл прехвърли вратарката на ЖФК Варна за 2:1.

В 59-ата минута Силвия Кефалова се измъкна от защитата на варненки и сама срещу вратарката покачи на 3:1. Две минути по-късно Силвия Кефалова изведе зад защитата Нина Георгиева, която се разписа за втори път покачвайки на 4:1. В 79-ата минута друго ново попълнение – Йоана Георгиева с удар от 12 метра под напречната греда оформи крайния резултат – 5:1.

В следващият кръг беройки гостуват на новака в групата Риал (с. Ковачевчи).