Локомотив Сф завърши 2:2 с 13-ия в Трета лига Рилски спортист във втората си контрола от подготовката, играна на изкуствения терен в „Надежда“.

Първата срещу Хебър завърши с победа 4:0 за локомотивци преди седмица

Изненадващо, Рилецо започна по-добре мача, удари греда и създаде още две-три опасни положения пред вратата на Локо Сф. Чак в последните минути на първото полувреме локомотивци натиснаха и чрез Милошев, Станкев и Илия Димитров на свой ред създадоха, но не оползотвориха три голови ситуации.

След почивката в състава на третия във Втора лига бяха направени 10 промени, като на терена до края остана само намиращият се на проби централен защитник /юноша на Берое/ Станислав Белчев.

Груба грешка на вратаря на самоковци, изритал отблизо топката в крака на Марио Йорданов, позволи на Локо Сф да открие в 55-ата минута – 1:0.

Рилски спортист обаче продължи да играе добре и след почивката и изравни в 66-ата минута, когато Тихомир Крумов засече с крак центрираната на далечна греда от фаул топка за 1:1.

Локомотив пак поведе в резултата, този път от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение в пеналта срещу Здравко Димитров, а Николай Цветков-Демона я превърна в гол за 2:1 в 78-ата минута.

Но Рилски спортист отново изравни – 2:2. Това стана в 88-ата минута, когато снажният котдивоарски защитник Езан-Франк Оливие вкара с глава след корнер. Той и неговият още по-снажен сънадордник Кофи Анри направиха добро впечатление в състава на гостите, където се намират на проби.

При локомотивци се очакват още нови попълнения, но това ще стане на малко по-късен етап. В този мач поради леки травми не играха някои от основните футболисти на столичани – Иво Иванов, Александър Бранеков, както и новото попълнение Алекс Боримиров. Освен Боримиров засега официално в тима са привлечени десният бек Стоян Предев и халфът Исмаел Тайдер.

В понеделник Локо СФ заминава на подготвителен лагер в град Сандански.

Вече са уточнени и контролните срещи по време на лагера:

- на 2 февруари в Симитли срещу местния Септември

- на 5 февруари с Пансерайкос в Сидерокастро, Гърция

- на 7 февруари с тима на Брегалница Щип

ЛОКО СФ - РИЛСКИ СПОРТИСТ 2:2

1:0 Марио Йорданов 55, 1:1 Тихомир Крумов 66, 2:1 Николай Цветков 78-дузпа, 2:2 Езан-Франк Оливие 88

Съставът на ЛОКО СФ: 1 Андрея Ефремов, 13 Стоян Предев, 23 Емил Виячки, 3 Станислав Белчев, 28 Даниел Алексиев, 33 Том, 26 Красимир Милошев, 10 Илиян Стефанов, 7 Александър Александров, 77 Мартин Станкев, 9 Илия Димитров /Резерви: 12 Васил Вълчев, 8 Динко Динев,17 Галин Ташев, 15 Александър Горанов, 6 Владимир Семерджиев, 18 Николай Цветков, 26 Исмаел Тайдер,20 Здравко Димитров, 19 Марио Йорданов, 27 Андрей Виденов/ Старши треньор -Младен Додич