Националният отбор на България по плажен футбол стартира с убедителна победа участието си в Европейската лига. В унгарския курорт Шиофок "лъвовете" удариха Дания с 10:5.

Филип Филипов откри резултата още в 28-ата секунда, а във 2-ата и 4-ата мин. отново той направи 3:0. Така завърши и първата третина.

В началото на втората част Линг върна едно попадение за скандинавците, но в 6-ата минута Филипов отбеляза четвъртия си гол за тима на Симеон Христов. До края на втория период съперниците си вкараха цели шест попадения - по три за всеки. Първо Ларсен намали на 2:4, но Павел Адамов направи разликата в мача отново три гола с удар почти от собствената си врата. Редкяер отново намали, а Иван Мартинов покачи на 6:3. В последните секунди на частта Йоргенсен и Цено Лозанов също се разписаха и така заключителните 12 минути започнаха при резултат 7:4 за България.

Филип Филипов завърши две отлични комбинации в 3-ата и 5-ата мин. за 9:4. Йоргенсен върна един гол, за да оформи Цено Лозанов крайното 10:5. Нашите имаха значително превъзходство и в отправените удари към противниковата врата 33 срещу 18, като 23:11 бяха точните. Филип Филипов завърши с шест гола, а Иван Мартинов направи четири асистенции.

Утре отново в 15,30 ч. България излиза срещу Андора във втория си мач от своята група, а в неделя от 18 ч. играе с домакина Унгария. Двубоите ще се излъчват пряко в ефира на Mtel sport 2.

Плажен футбол с участие на България по телевизията – да, наистина!