Третодивизионният Миньор се класира за финала на турнира "Петричка пролет" след победа над Свобода (Пещера) с 4:1.

На тежкия терен в Коларово перничани се възползваха от доста грешки в отбраната на Свобода и стигнаха до мача за първото място.

Още в 15-ата минута дошлият от Черноморец Бургас Антон Атанасов даде преднина за Миньор с удар от близо. Малко по-късно вратарят на Свобода Станислав Томов извади удар на Любомир Илиев от фаул. В 40-ата минута Лъчезар Георгиев се възползва от грешка на Томов и влезе с топката в мрежата за 2:0.

В началото на втората част интригата в мача приключи. В 54-ата минута Майк Кръстев засече с глава центриране от ляво, а 4 минути след това Милчев постави топката на главата на Георгиев за 4:0.

Крайното 4:1 оформи Веселин Отман в 87-ата минута. Полузащитникът центрира в наказателното поле от свободен удар, топката премина през куп от играчи и спря в мрежата зад Леотиев.

Финалната среща на турнира ще се играе в четвъртък, като съперникът на Миньор ще стане ясен по-късно днес след двубоя в другата група между съставите на Беласица (Петрич) и Кариана (Ерден).

"Отборът е доста натоварен, работихме здраво, а и ние сме наистина аматьори. Всички момчета работят и играят. През пролетта целта ни остава оцеляване в Трета лига, заяви за БТА старши треньорът на Свобода Пещера Георги Мечечиев.

Миньор започна в състав: Леонтиев, Савов, Гогов, Антон Киров, Л. Илиев, Христов, Ил. Илиев, Стоян Кадифчин, А. Атанасов, Кръстев и Георгиев, а през втората част в игра влязоха Милчев, Селимински, Б. Атанасов, Слишков, Балев и Феодоров.