Лудогорец победи ЦСКА два пъти в един ден. Това сториха последователно формациите до 17 и до 19 години в мачове от Елитните юношески групи за двете възрасти. И двете срещи се проведоха на Тренировъчната база „Гнездо на орли“ при много студено време – 4 градуса под нулата и снеговалеж.

Първи играха по-малките футболисти. Единственият гол в мача отбеляза Кирил Янакиев в 28-ата. Срещата завърши при резултат 1:0 за домакините, след нея „Лудогорец“ скъсява дистанцията с челната тройка във временното класиране. Малките орли са на четвърто място с 31 точки, водач е Ботев Пловдив с 43 точки, втори са Левски с 39, трети - ЦСКА с 36.

Срещу ЦСКА Лудогорец U17 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Димитър Жеков, Мартин Русков, Петър Караангелов, Велислав Минков, Георги Бабалиев, Кирил Янакиев, Владислав Найденов (Петър Георгиев, Антониян Харалампиев, Джефер Джефер, Преслав Петков). Треньор - Петър Пенчев.

По-голям бе залогът във втория мач. Преди него във временното класиране в Елитната юношеска група до 19 години водеше Лудогорец с точка преднина пред ЦСКА. Мачът бе оспорван и равностоен през по-голямата част, но домакините успяха да спечелят трите точки. В 18-ата минута резултата откри Андриан Димитров, гостите изравниха в 35-ата и полувремето приключи при равен резултат 1:1. Козът за Лудогорец се появи от резервната скамейка. В 53-ата минута Георги Стоянов вкара победния гол за зелените.

Лудогорец U19 - ЦСКА U19 2:1 и класирането се промени осезателно. На първо място в Елитната група до 19 години е Лудогорец с 37 точки, втори са Черно море с 36, трети – Левски с 34, четвърти – ЦСКА с 33.

Срещу ЦСКА Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Николай Томов, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Ерол Дост, Иван Йорданов, Хюсеин Хюсеин, Цветослав Петров, Мартин Милков, Андриан Димитров (Димитър Митков, Георги Стоянов, Станислав Вълчев, Кристиян Кънчев). Треньор - Юри Васев.