Локомотив Сф ще играе срещу втория отбор на Витоша Бистрица във финалния бараж за определяне шампиона на Софийската регионална група.

Това стана ясно, след като Витоша се наложи с 2:0 над Левски Чепинци в полуфиналния бараж, игран на стадион „Локомотив“ пред погледите на целия отбор на „червено-черните“. Те от своя страна се класираха за финала без игра поради отказа на Царско село.

Витоша, в чиито редици личи името на бившия славист Николай Божов, имаше преимущество през първото полувреме, когато пропусна дузпа в 13-ата минута, но реализира за 1:0 в 17-ата.

През втората част обаче футболистите на Витоша видимо отпаднаха физически и отборът на Левски Чепинци пропусна две чисти ситуации за изравняване на резултата. В 82-ата минута обаче играч на Чепинци бе изгонен след втори жълт и червен картон и при контра в 87-ата минута тимът на Витоша вкара и втори гол за крайното 2:0.

Финалната среща в дивизията между Локо Сф и Витоша ще се играе идната неделя, 29 май, от 17 ч. на стадион „Локомотив“. И двата тима преди това спечелиха своите групи, съответно СРГ-север и СРГ-юг.

Победителят ще продължи напред към междуобластните баражи, които ще определят два тима, печелещи промоция за ЮЗ „В“ група.