В среща от IX-ия кръг на Североизточната Трета лига, играна на Градския стадион в Каварна, Локомотив (Русе) стигна до равенство 2:2 срещу домакините от Калиакра.
Головете за „железничарите“ вкараха Мартин Иванов и Живко Парашкевов.

Русенци поведоха в резултата още в 6-ата минута, когато Мартин Иванов се разписа директно от пряк свободен удар. В 20-ата минута домакините успяха да изравнят след далечен удар.

В началото на второто полувреме реферът Мартин Великов отсъди доста дискусионна дузпа за „Калиакра“, от която каварненци поведоха с 2:1. В 70-ата минута обаче капитанът на Локо (Русе) Живко Парашкевов засече с глава топката, пращайки я неспасяемо в далечния ъгъл за 2:2.

В последната минута при откровен фал срещу централния нападател на „железничарите“ Сонер Хюсеин в наказателното поле на Калиакра съдията Великов остана безмълвен и по този начин отне възможността на русенци да спечелят мача. За компенсация реферът вдигна червен картон на играч на домакините и каварненци доиграха с 10 души последните секунди на двубоя.

"Получи се много хубав мач, като за това способства отличният терен на стадиона в Каварна. Нашият отбор успя да разгърне своите възможности и мога само да съжалявам, че в Русе на този етап не разполагаме с такива условия за провеждането на нашите срещи. Накрая дори изпуснахме да се поздравим и с победата. За мен имаше чиста дузпа за фала срещу Сонер Хюсеин в пеналта на Калиакра, но съдията като че ли не посмя да я даде. Въпреки всичко, съм доволен от това, което футболистите на Локомотив демонстрираха на терена днес“, заяви след края на срещата старши треньорът на русенските „железничари“ Ивайло Кирилов.

В следващия кръг Локомотив (Русе) приема лидера в класирането Суворово. Двубоят ще се играе в неделя, 15 октомври, от 16:00 часа на стадиона на Русенския университет.

Съставът на Локомотив в Каварна: Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев /75′ – Мартин Георгиев/, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев /56′ – Диян Руменов/, Мартин Иванов, Живко Парашкевов /капитан/, Стефан Митев, Мирослав Георгиев, Мартин Недков, Динко Станчев, Сонер Хюсеин.