Ветераните на Локомотив София и Левски извъртяха реми 3:3 в мач, който бе пълен римейк, като резултат на златния за „железничарите“ двубой от преди 35 години.

През 1978 година „червено-черните“ и „сините“ направиха също 3:3 в последния кръг от първенството, а това бе достатъчно за Локомотив София да спечели четвъртата си и засега последна титла.

Пред около 500 зрители на стадион „Локомотив“ днес двата отбора отново реализираха по 3 гола. За Левски вкараха Даниел Боримиров, Росен Крумов и Дончо Донев, а за Локомотив Виктор Михайлов бе точен на два пъти, а Бойчо Великов реализира от дузпа.

Локомотив София игра в състава: Румен Горанов, Антон Велков, Венци Арсов, Ангел Колев, Георги Бонев, Никола Спасов, Кирил Метков, Бойчо Величков, Виктор Михайлов, Явор Вълчинов, Валери Дамянов (Борис Манолков, Христо Коилов и Иван Пасков).

За Левски съставът бе: Валентин Модев, Владимир Йонков, Руслан Вуцов, Предраг Пажин, Владимир Николчев, Росен Крумов, Даниел Боримиров, Дончо Донев, Ясен Петров, Стефан Павлов и Емил Спасов (Красимир Колев, Николай Марков, Веселин Веселинов, Милен Георгиев, Димитър Георгиев).

Главен съдия на мача беше Борислав Александров, който през първото полувреме си вдигна сам червен картон и бе сменен от Младен Благоев.

Зрителите се забавляваха с коментара си Венци Мартинов и Богдан Томов.